پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/02/20 05:00:34
سرویس سیاسی
میرزایی با اشاره به سفر سرزده پمپئو به بغداد:

آمریکا به‌دنبال تحت فشار قرار دادن عراق برای قطع روابط با ایران است

عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به سفر شبانه پمپئو به بغداد گفت: آمریکا به‌دنبال قطع روابط میان بغداد و تهران است اما با روابط گسترده‌ای که میان دو کشور برقرار است، این اتفاق نخواهد افتاد.
آمریکا به‌دنبال تحت فشار قرار دادن عراق برای قطع روابط با ایران است عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به سفر شبانه پمپئو به بغداد گفت: آمریکا به‌دنبال قطع روابط میان بغداد و تهران است اما با روابط گسترده‌ای که میان دو کشور برقرار است، این اتفاق نخواهد افتاد. https://cdn.icana.ir/d/019/201805102012865081.jpg آمریکا,به‌دنبال,تحت,فشار,قرار,دادن,عراق,برای,قطع,روابط,با,ایران,است Icana

جلال میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به سفر ناگهانی و شبانه وزیر خارجه آمریکا به بغداد، گفت: قطعا پمپئو برای درخواست میانجی‌گری میان تهران و واشنگتن نیامده است.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی در ادامه به پیام جان بولتون بعد از حرکت ناو هواپیمابر آمریکایی به سمت خلیج فارس اشاره و بیان کرد: به نظر می رسد تحرکات ایران و نیروهای وفادار به تهران در منطقه برای حمله به منافع آمریکا باعث این سفر شده باشد.

تحرکات ایران در منطقه دلیل اصلی سفر پمپئو به عراق

وی افزود: آمریکا قصد دارد اعمال فشار بیشتری نسبت به دولت عراق داشته باشد از این رو به دنبال این است تا عراق از ایران فاصله بگیرد و در این راستا از استقلال عراق در مقابل نیروهای ایران حمایت می کند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه آمریکا به دنبال این است که از عراقی ها برای قطع روابط با ایران تضمین بگیرد، خاطرنشان کرد: قطعا این اتفاق با روابط گسترده ای که میان ایران و عراق وجود دارد، نخواهد افتاد.

به گزارش خانه ملت، وزیر خارجه آمریکا شبانه و سرزده وارد عراق شد تا با دولتمردان این کشور مذاکراتی داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet