هدر موبایل
1398/02/20 13:42:51
سرویس اجتماعی
صادقی:

نگرانی مدیران شهری در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده به حق است

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، با بیان اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیاز به بازنگری دارد، نگرانی مدیران حوزه شهری در مورد تاثیر این لایحه بر کاهش درآمد شهرداری‌ها را بجا دانست.
نگرانی مدیران شهری در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده به حق است عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، با بیان اینکه لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیاز به بازنگری دارد، نگرانی مدیران حوزه شهری در مورد تاثیر این لایحه بر کاهش درآمد شهرداری‌ها را بجا دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107182098208.jpg نگرانی,مدیران,شهری,در,مورد,لایحه,مالیات,بر,ارزش,افزوده,به,حق,است Icana

محمود صادقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد گلایه اعضای شورای شهر پیرامون لایحه مالیات بر ارزش افزوده مبنی بر اینکه با این لایحه 60 درصد درآمدهای شهرداری‌ها از بین می‌رود و موجب تضعیف شورای شهر نیز می‌شود، گفت: من متن نامه رئیس عالی شورای استان‌ها که به اعضای شورای شهر سراسر کشور داده و نسبت به تصویب لایحه مالیات بر ارزش افزوده هشدار داده بود را دیدم و این موضوع را مورد بررسی قرار داده و به این نتیجه رسیدم که نگرانی بجایی در این مورد دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه مسلم است شکل کنونی لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیاز به بازنگری دارد، چرا که شهرداری‌ها از درآمدهای ناپایداری برخوردار هستند و تصویب این لایحه نیز باعث کاهش درآمد آنها خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به جزییات بخشی از لایحه مالیات بر ارزش افزوده که باعث کاهش درآمد شهرداری‌ها می‌شود، تصریح کرد: در این لایحه عوارض‌هایی را که شهرداری‌ها می‌توانند برای کسب درآمد دریافت کنند، به نوعی به مالیات تبدیل شده است و مشکل اساسی در قالب کنونی لایحه مالیات بر ارزش افزوده نیز به این بخش برمی‌گردد که به طور قطع باید اصلاح شود.

گفتنی است که در نامه رئیس عالی شورای استان‌ها آمده است که در صورت تصویب این لایحه اختیارات قانونی شوراها به خصوص در مورد وضع عوارض و درآمدهای محلی کاسته شده و در مورد دولتی شدن شهرداری‌ها و دهیاری‌ها و تمرکزگرایی شدید امور محلی در وزارت کشور و اقتصاد هشدار داده شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet