هدر موبایل
1398/02/16 16:23:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
یوسفیان ملا:

شرط سِنی در استانی شدن انتخابات؛ دستاویزی برای حذف رقبا

نماینده مجلس شورای اسلامی استانی شدن انتخابات را یک بلا خواند و در اینباره گفت: همکار محترم ما در پرونده پرسنلی رقیب نگاه می‌کند و پیشنهاد شرط سِنی را می‌دهد که رقیب نتواند در انتخابات آینده شرکت کند.
شرط سِنی در استانی شدن انتخابات؛ دستاویزی برای حذف رقبا نماینده مجلس شورای اسلامی استانی شدن انتخابات را یک بلا خواند و در اینباره گفت: همکار محترم ما در پرونده پرسنلی رقیب نگاه می‌کند و پیشنهاد شرط سِنی را می‌دهد که رقیب نتواند در انتخابات آینده شرکت کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108585486599.jpg شرط,سِنی,در,استانی,شدن,انتخابات؛,دستاویزی,برای,حذف,رقبا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عزت الله یوسفیان ملا با تاکید بر موضوع (بررسی علت روی آوردن مجلس به طرح استانی شدن انتخابات در فضای کنونی و انطباق با قانون اساسی و اسناد بالا دستی)، اظهار کرد: اگر بخواهیم قانون انتخابات را به نحوی تصحیح کنیم، به طوری که دریابیم منافع نمایندگان در آن لحاظ شده و به منافع عموم توجه نکنیم، قطعا آن قانون به جایی نخواهد رسید، این یک واقعیت ملموس و آشکار است. همکار محترمی در پرونده پرسنلی رقیبش نگاه می‌کند و پیشنهاد سنی را می‌دهد که رقیبش نتواند در انتخابات آینده شرکت کند. به نظرم استانی شدن انتخابات یک بلیه برای ماست.

وی افزود: وقتی به طرح انتخابات استانی شده نگاه می‌کنید، انتخابات یا در شهرستان است یا استان یا کشوری است، زیرا نماینده انتخاب شده نماینده کشور است، زیرا حتی اگر با 4000 یا 5000 رای می‌آید، باز هم نماینده کل کشور است، به طوری که می‌تواند در بسیاری از امور نقش داشته باشد از جمله در وزیر. اشکالی ندارد که انتخابات را کشوری کنند، 290 نماینده را از رای کشور انتخاب کنند یا اینکه در استانی شده هر نماینده‌ای از هر شهری بیشترین‌رای را آورده به آن شهر برود و نماینده آن شهر برود، یعنی مردم خواسته‌اند که این فرد نماینده شهرشان بشود.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در هیچ جای دنیا این‌گونه نیست که یک نماینده کیسه‌اش را در یک جا، چمدانش را در جای دیگر بگذارد و رای گردآوری کند تا به مجلس برود. در هیچ کجای دنیا چنین شیوه‌ای برای ورود به مجلس وجود ندارد، ما مشابهی برای آن پیدا نکردیم. برای تهران 12 نماینده در مجلس شورای اسلامی وجود دارد که این نمایندگان اغلب دفتری در تهران ندارند و کاری با مردم نداشتند، در سطح عام رای‌گیری شد، از سویی مردمی که اهل یزد هستند به نماینده یزد مراجعه می‌کنند و مردمی که اهل بابل هستند به دیدار نماینده شهر خود می‌آیند. اگر ما این شیوه را به کل کشور تسری بدهیم، واقعا دست مردم از همه جا کوتاه می‌شود.

عزت‌الله یوسفیان‌ملا گفت: نمایندگان محترم مجلس با ارائه طرح انتخابات استانی در واقع قصد دارند که تمرکز نمایندگان را به سمت مسائل کلان کشور ببرند و از رسیدگی به کارهای جرئی مراجعه کنندگان بپرهیزند و بر مسائل بزرگ کشور تمرکز کنند. از آن سو، من نماینده، چه پیگیری کنم و چه نکنم، بودجه عادلانه به شهرم می‌آید و دیگر لازم نیست به دنبال بودجه بروم. با این حال تمام فکر بعضی از نمایندگان این است که چه کار کنند تا رقیب نتواند به مجلس راه پیدا کند. چنین نگاهی را خودم در میان نمایندگان دیدم، متاسفانه چنین رویکردی وجود دارد./

پایان پیام 

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet