پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/02/21 13:34:33
سرویس سیاسی
جاسمی:

تحقق سیاست فشار حداکثری آمریکایی‌ها علیه ایران به در بسته خورده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد سیاست فشار حداکثری آمریکایی ها علیه کشورمان با شکست مواجه شده است.
تحقق سیاست فشار حداکثری آمریکایی‌ها علیه ایران به در بسته خورده است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد سیاست فشار حداکثری آمریکایی ها علیه کشورمان با شکست مواجه شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201709104672468264.jpg تحقق,سیاست,فشار,حداکثری,آمریکایی‌ها,علیه,ایران,به,در,بسته,خورده,است Icana

سیدقاسم جاسمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انزواء آمریکایی ها در منطقه خاورمیانه، گفت: مقامات کاخ سفید طی چند مدت گذشته به طور مستمر تلاش کرده اند با حضور در کشورهای همسایه جمهوری اسلامی به سیاست ایران هراسی دامن بزنند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سیاست فشار حداکثری آمریکایی ها علیه کشورمان با شکست مواجه شده است، اظهار کرد: در واقع ترامپ درصدد افزایش فشارهای اقتصادی و همچنین ایجاد فشار بر کشورهای همپیمان با ایران است تا از این طریق همه راه های خنثی سازی تحریم ها را ببندد.

وی ضمن اشاره به اینکه دولتمردان آمریکا به دوره گردانی تبدیل شده اند که به در بسته می خورند، ادامه داد: به عنوان مثال جلساتی را با شرکت ها و بانک های کشورهای مختلف برگزار می کنند تا از مراودات آنها با ایران جلوگیری کنند اما مشاهده می شود که مقامات آن کشورها از عدم اجرای تحریم های علیه ایران سخن می گویند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه دیپلماسی آمریکایی ها در منطقه علیه ایران با شکست مواجه شده و آنها در بین همراهان قدمی خود با انزواء روبرو شده اند، تصریح کرد: به نظر می سد کاخ سفید در اجرای سیاست هایش در خاورمیانه با سردرگمی مواجه است و نمی داند چطور باید از باتلاقی که خودش درست کرده خارج شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بر این اساس مشاهده می شود که مقامات این کشور شبانه و بدون اطلاع به کشوری مانند عراق سفر می کنند و در پایان سفرشان نیز با واکنش منفی مقامات عراقی در عدم اجرای تحریم ها مواجه می شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا چندی پیش در سفری غیرمنتظره و تحت تدابیر شدید امنیتی وارد بغداد شد.

او به خبرنگاران گفت: هدف از این سفر این بوده که به مقام‌های عراقی نشان دهد که آمریکا از استقلال عراق حمایت می‌کند.

در این بین نیز عادل عبدالمهدی، نخست‌وزیر عراق خطاب به وزیر خارجه آمریکا گفت: آمریکا شریک استراتژیک مهمی برای عراق است و عراق همچنان به سیاست متوازن خود در دوستی و همکاری با تمامی دوستان و همسایگان از جمله ایران ادامه می‌دهد.

این مهم در حالیست که طی چند وقت گذشته چندین بار مقامات بلندپایه ترکیه از جمله رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور و مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه این کشور اعلام کردند که از تحریم‌های آمریکا علیه ایران پیروی نخواهند کرد./

 پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet