ایام محرم 1398
1388/07/14 13:34:00
سرویس صحن

انتقاد حیدری از شهریه گرفتن برخی مدارس دولتی

**نماینده مردم اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی از شهریه گرفتن برخی مدارس دولتی از دانشآموزان انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "نورالله حیدری دستنایی" در اخطار اصل 30و 28 قانون اساسی گفت: گاه موارد حاد و ضروری بوجود می‌آید که نمایندگان چاره‌ای جز تذکرات پایان جلسه علنی ندارند لذا اگر بخواهیم این فرصت را از نمایندگان بگیریم وضع دشوار خواهد شد.

وی افزود: البته به این موضوع هم قائل هستم که حداکثر ظرفیت قانونی باید رعایت شود.

حیدری با اشاره به اصل 30 قانون اساسی اظهار داشت: براساس این اصل دولت موظف است وسایل آموزش و پرورش رایگان را برای همه ملت تا پایان دوره متوسطه تامین کند.

وی ادامه داد: متاسفانه همه ساله و از جمعه امسال در آغاز سال تحصیلی آموزش و پرورش برخی استان‌های کشور به جای توسعه مدارس در همه مناطق کشور با یک سیاست غلط و غیر کارشناسی "روستا مرکزی - شبانه روزی" دانش آموزان را با دهها خطر رفت و آمد و ایاب و ذهاب و مسایل روحی روانی در مناطق کوهستانی مواجه می‌کنند و حتی از آنها شهریه نیز دریافت می‌کنند.

حیدری گفت: بارها این موضوع را از طریق رسانه‌ها تذکر دادیم اما آنها به جای حل این مشکلات می‌گویند که این سیاست ماست.

نماینده اردل و فارسان تصریح کرد: مردم وقتی به ما مراجعه می‌کنند انتظار دارند که این دردشان درمان شود.

لاریجانی نیز در پاسخ به وی گفت: از رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات می‌خواهم که این موضوع را مورد رسیدگی قرار دهد. اگر اجبارا می‌خواهند از مردم شهریه بگیرند این خلاف قانون مدارس دولتی است.

وی افزود: اما اگر خود اولیاء دانش آموزان بخواهند کمکی به مدارس کنند این بحث دیگری است که کمیسیون باید بررسی کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet