خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/02/21 04:01:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس تشریح کرد:

تصمیم ایران درباره مهلت 60 روزه به اروپا مطابق ماده ۳۶ برجام انجام شد

نجفی خوشرودی با بیان این که اروپایی‌ها ۶۰ روز برای انجام اقدامات عملی زمان دارند ، گفت :این تصمیم ایران حقوقی و معقولانه و مبتنی بر قانون اساسی و طبق مفاد برجام بوده است، ضمن این که رئیس جمهور هم اشاره داشت که این کار طبق ماده ۳۶ برجام انجام شده است.
تصمیم ایران درباره مهلت 60 روزه به اروپا مطابق ماده ۳۶ برجام انجام شد نجفی خوشرودی با بیان این که اروپایی‌ها ۶۰ روز برای انجام اقدامات عملی زمان دارند ، گفت :این تصمیم ایران حقوقی و معقولانه و مبتنی بر قانون اساسی و طبق مفاد برجام بوده است، ضمن این که رئیس جمهور هم اشاره داشت که این کار طبق ماده ۳۶ برجام انجام شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201611101021572290.jpg تصمیم,ایران,درباره,مهلت,60,روزه,به,اروپا,مطابق,ماده,۳۶,برجام,انجام,شد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، علی نجفی خوشرودی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه «ایران همچنان بر راهبرد تعامل تاکید دارد» گفت: اروپایی‌ها ۶۰ روز برای انجام اقدامات عملی زمان دارند وگرنه ایران گام‌های دیگری را بر می‌دارند.

وی با اشاره به بیانیه شورای عالی امنیت ملی درباره‌ اقدامات ایران در قالب برجام و دادن مهلت ۶۰ روزه به کشورهای باقیمانده در برجام برای اجرای تعهداتشان گفت: این تصمیم ایران حقوقی و معقولانه و مبتنی بر قانون اساسی و طبق مفاد برجام بوده است. ضمن این که رئیس جمهور هم اشاره داشت که این کار طبق ماده ۳۶ برجام انجام شده است.

به گفته‌ وی اقدام ایران پیام روشنی به سایر طرف‌های برجام داشت که جمهوری اسلامی در عین خویشتن داری و تعامل و در پیش گرفتن چنین سیاستی در طول یک سال گذشته بعد از خروج آمریکا از برجام، در حمایت و حفظ منافع ملی خود با کسی تعارف ندارد و در این راه مصمم است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه «همه در اجرای این تصمیم متحد و منسجم هستند» افزود: اروپایی‌ها ۶۰ روز مهلت دارند تا اقدامات عملی را انجام دهند البته که آمریکا هم باید مسئولیت اقدامات یک جانبه و نقض عهد خود را بپذیرد و همه دنیا بخصوص اعضای برجام هم به این نتیجه برسد که این آمریکا است که با تصمیمات یک جانبه‌اش چنین وضعیتی را رقم زده و باید مسئولیت کارهایش را بپذیرد.

نجفی در جمع بندی گفت: ایران همچنان بر راهبرد تعامل تاکید دارد و معتقد است که باید بر اساس اصول و مقررات بین‌المللی اقداماتش را دنبال کند. در این بین آمریکا با وضع تحریم‌های جدید و نقض برجام مشکلاتی را به وجود آورد. کشورها باید برای حفظ برجام و بهره برداری ایران از آن اقدامات عملی را صورت دهند.

به گزارش ایسنا وی در پایان اظهار کرد: اروپا در این ۶۰ روز فرصت برای انجام اقدامات عملی دارد وگرنه بعد از آن ایران با برداشتن گام‌های دیگر اقداماتی را انجام می‌دهند و ممکن است بخش دیگری از تعهدات خود در برجام را به تعلیق دربیاورد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet