هفته دفاع مقدس
1398/02/21 14:00:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
عضو هیات رییسه مجلس مطرح کرد:

ایران در شرایط تحریم چقدر نفت می فروشد

احمدامیرآبادی فراهانی در شورای برنامه ریزی و توسعه در سالن امام جواد (ع) استانداری قم عنوان کرد: چالش‌های نفتی و میزان فروش موجب شد بودجه ۹۸ کشور با حساسیت‌های ویژه ای تنظیم شود.
ایران در شرایط تحریم چقدر نفت می فروشد احمدامیرآبادی فراهانی در شورای برنامه ریزی و توسعه در سالن امام جواد (ع) استانداری قم عنوان کرد: چالش‌های نفتی و میزان فروش موجب شد بودجه ۹۸ کشور با حساسیت‌های ویژه ای تنظیم شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902103016476974.jpg ایران,در,شرایط,تحریم,چقدر,نفت,می,فروشد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، احمد امیرآبادی فراهانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: روشن نبودن تکلیف میزان فروش نفت از سوی دولت، فراز و فرودهای زیادی در بودجه ۹۸ رقم زد.

وی ظهر امروز در شورای برنامه ریزی و توسعه در سالن امام جواد (ع) استانداری قم عنوان کرد: چالش‌های نفتی و میزان فروش موجب شد بودجه ۹۸ کشور با حساسیت‌های ویژه ای تنظیم شود.

احمد امیرآبادی فراهانی

 

وی اظهار کرد: در بودجه سال ۹۸ کشور، اعتبارات ویژه‌ای برای تأمین آب شهرها و روستاهای پرتنش در سطح کشور پیش بینی شده است؛ در این بودجه، دولت تدابیری جهت تأمین آب شرب در نظر گرفته است و در حدود ۱۵۰ میلیون یورو ویژه تأمین و پایداری آب شرب پیش بینی شد.پنج شهر در استان قم جز بخش‌های پرتنش در تأمین آب شرب هستند و باید در جهت تأمین آب روستایی و عشایری، سهم خود را از این اعتبار ملی تأمین کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همچنین در بودجه سال ۹۸ اعتبار ۲ هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام ویژه کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران در نظر گرفته شد که از این مبلغ بخشی به کارکنان ارتش در استان قم اختصاص دارد.

وی با بیان این‌که «در این بودجه کسری بودجه نهادهای مهم حوزوی جبران شده است»  افزود: طلب ۵۸۰ میلیارد تومانی حوزه‌های علمیه از دولت در سال جاری تخصیص پیدا می‌کند، همچنین در این بودجه مبلغی از جامعة المصطفی کسر شد که به دلیل خروجی‌ها و فعالیت‌های این مجموعه، بخشی از بودجه کسر شده بازگردانده شد. در بودجه سال جاری، مبلغ ۲۸۵ میلیارد تومان ویژه نشر کشور پیش بینی شده است، قم از جمله مراکز مهم نشر کتاب در سطح کشور است و در جهت اختصاص بودجه مناسب به قم قول‌های مساعدی داده شد؛ همچنین در بودجه سال ۹۸، اعتبارات ویژه پارک علم و فناوری قم نیز یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

وی گفت: مجلس پیگیر مطالبات شهرداری قم و آستان مقدس حضرت معصومه (س) به مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان از سوی دولت است که به زودی اخذ می‌شود.

امیرآبادی فراهانی بیان کرد: در بودجه ۹۸، ردیفی برای کمک به بیماران نیازمند برای هلال احمر پیش بینی شد ضمن اینکه ۱۶۳ میلیارد تومان بودجه برای بیماران خاص و صعب العلاج در نظر گرفته شد.

وی جلوگیری از فرار مالیاتی را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: به این منظور و در جهت تأمین حقوق شهروندان لازم است دفاتر پزشکی مجهز به کارت خوان شوند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بهبود وضعیت ناوگان حمل و نقل یکی از رویکردهای بودجه‌ای در سال ۹۸ است؛ با پیگیری‌های انجام شده ۱۰۰ دستگاه اتوبوس شهری برای قم تأمین شد.

وی تصریح کرد: راه دسترسی مردم به بیمارستان امام رضا (ع) قم ایمن نیست و شهرداری برای برای راه اندازی راه دسترسی ایمن از سمت غرب استان قم، باید چاره‌ای بیاندیشد، البته در بودجه امسال ۱۰ میلیارد تومان برای تکمیل جاده کهک پیش بینی شده است. با توجه به تدابیر اندیشیده شده، راه‌آهن حریم شهری قم باید در یک برنامه زمان‌بندی مناسب جمع‌آوری شود، به ویژه اینکه در منطقه خیابان فاطمی (دورشهر) نیازی به راه آهن نداریم.

وی در مورد بودجه مراکز علمی و دانشگاهی دامه داد: بودجه دانشگاه صنعتی قم ۲ میلیارد تومان، پردیس فارابی ۴ میلیارد تومان و بودجه دانشگاه علوم پزشکی قم امسال ۶ میلیارد تومان افزایش پیداکرده است.

به گزارش ایسنا وی گفت: استاندار قم از زمان حضور خود در استان انسجام و همدلی خوبی در امور ایجاد کرد و این همدلی باید زمینه ساز جذب اعتبارات مناسب باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet