خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/02/21 08:32:18
سرویس فرهنگی
میرزاده مطرح کرد:

دانشگاه فرهنگیان؛ بهترین گزینه برای تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، توانایی برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را دارند.
دانشگاه فرهنگیان؛ بهترین گزینه برای تأمین، تربیت و توانمندسازی معلمان سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، توانایی برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را دارند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903106725636107.jpg دانشگاه,فرهنگیان؛,بهترین,گزینه,برای,تأمین،,تربیت,و,توانمندسازی,معلمان Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فرهنگیان و تاکیدات ایشان در خصوص تقویت دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی در جذب معلم و هم چنین افزایش جذب دانشجو در این دو دانشگاه گفت: با توجه به کمبود معلم و تعداد بالای بازنشسته در سیستم تربیتی کشور،هم اکنون مهم ترین مسئله تأمین نیروی انسانی لازم در آموزش و پرورش است که باید مورد توجه جدی دولت قرار گیرد.

قانون از جذب معلم از طریق دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی صحبت می کند

نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: همانگونه که در قانون پنج ساله ششم توسعه کشور و اسناد بالادستی به طور بسیار دقیق در خصوص جذب نیروی انسانی در آموزش و پرورش ذکر شده، جذب از طریق دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی است؛ چراکه شغل معلمی، شغلی تخصصی است و صرف اینکه افراد تنها مدرک دانشگاهی داشته و از آنها در سیستم آموزشی استفاده شود، به هیچ عنوان صحیح نیست.

دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، توانایی برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را دارند

این نماینده مجلس در دوره دهم ادامه داد: باید به صراحت گفت که دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی، توانایی برطرف کردن مشکل کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش را داشته و همچنین این دانشگاه ها، توانایی تربیت نیروی انسانی بسیار با کیفیت را دارند، لذا دولت باید هرچه سریعتر اقدامات لازم در جذب دانشجو را در این دو دانشگاه انجام دهد تا هر چه سریعتر مشکلات موجود در آموزش و پرورش از لحاظ کمبود نیروی انسانی مرتفع شود.

فضای آموزشی کافی و اساتید مجرب در دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی وجود دارد

وی افزود: خوشبختانه دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی در تمامی نقاط کشور وجود داشته، فضای کافی آموزشی وجود دارد و همچنین اساتید بسیار مجربی در این دانشگاه ها مشغول تدریس هستند که این امکانات و مزیت ها می توانند برای دولت در خصوص جذب حداکثری نیروی انسانی بسیار راهگشا باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس  خاطرنشان کرد: وزارت علوم و وزارت آموزش و پرورش وظیفه دو چندانی بر مسئله جذب معلم و هم چنین تقویت دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی دارند و باید تجهیزات و امکانات لازم را در اختیار دانشجویان این دو دانشگاه قرار دهند تا علاوه بر جذب نیروی متخصص در آموزش و پرورش، بتوان منویات مقام رهبری را نیز عملی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet