هدر موبایل
1388/07/14 14:27:00
سرویس صحن
نماینده مردم میاندو آب:

وظیفه دولت ارایه‌ مدل اقتصاد اسلامی با بهره‌گیری از نخبگان است

**نماینده مردم میاندوآب اظهار داشت: توجه به رشد و توسعه‌ی متوازن و پرهیز از سطحی‌نگری و فراگیر کردن امنیت سرمایه‌گذاری و امنیت اجتماعی به عنوان پیش‌فرض توسعه‌ی پایداراست.

به گزارش خبر نگار خانه ملت مهدی عیسی زاده در نطق میان‌دستور خود در جلسه‌ی اسلامی
با بیان اینکه تعیین و ارایه‌ی مدل‌های فرهنگی بر مبنای ارزش‌های اسلامی با غنای مطلق آن در برابر فرهنگ غرب و مدرنیزه کردن فرهنگ‌های اسلامی بر اساس نیازهای امروز بشری و رسیدن به استقلال کامل فرهنگی که پیش ‌فرض توسعه‌ی متوازن است، گفت: ‌گذر از مرحله‌ی شعار به عمل در جهت اجرایی نمودن سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی و سند چشم‌انداز 20 ساله بر اساس فرامین حضرت ولایت و بسترسازی برای تحقق قانون اجرای سیاست اصل 44 قانون اساسی از جمله این تکالیف است.

وی اظهار داشت:‌ یکی دیگر از تکالیف دولت دهم ارایه‌ی مدل اقتصاد اسلامی با بهره‌گیری از نخبگان حوزه و دانشگاه در راستای سند چشم‌انداز 20 ساله است، به طوری که متغیرهای مهم و بحرانی از جمله بیکاری، فقر و تورم کنترل و زمینه‌ی بالا بردن نرخ رشد رفاه اجتماعی فراهم شود.
نماینده میاندو‌آّب با تاکید بر اینکه از جمله دیگر تکالیف، توجه به رشد و توسعه‌ی متوازن و پرهیز از سطحی‌نگری و فراگیر کردن امنیت سرمایه‌گذاری و امنیت اجتماعی به عنوان پیش‌فرض توسعه‌ی پایداراست، تصریح کرد: ایجاد کرسی‌های نواندیشی اسلامی و فضای باز برای گفت‌وگوهای علمی - سیاسی - فرهنگی در دانشگاه‌ها بدون بهره‌برداری‌های سوء سیاسی است.

عیسی زاده خاطر نشان کرد: توجه به آمایش سرزمینی و شناخت استعدادهای موجود منطقه و تعیین محورهای اساسی توسعه در استان‌ها از دیگر مسائلی است که باید مورد توجه دولت قرار گیرد.
وی افزود: ‌در همین راستا در استان آذربایجان غربی در صورت توجه به این اصل با محوریت توسعه‌ی کشاورزی و رفع محرومیت‌ها این استان قادر است به تنهایی بخش مهمی از نیازهای کشور را تامین و به قطب صادرات محصولات کشاورزی کشور تبدیل شود و شهرهای میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب سهم مهمی در تحقق این امر می‌تواند داشته باشند.

عیسی زاده با تاکید بر لزوم توجه دولت به شایسته‌سالاری و تخصص‌گرایی توام با تعهد فردی، مدیریت علمی و سیستمی به جای مدیریت سنتی، اظهار داشت:‌ بررسی علل عدم تحقق اهداف پیش‌بینی شده در سند چشم‌انداز از سال 84 تا به حال و برنامه چهارم توسعه با نقد علمی منصفانه و ایجاد زمینه تحقق برنامه پنجم توسعه از دیگر تکالیف دولت دهم است، از دیگر مسائلی که باید به آن توجه شود تکیه بر خیمه‌گاه اصیل انقلاب یعنی اصل مترقی ولایت مطلقه است که در جریانات اخیر توانست تئوری انقلاب نرم و مخملی را به زباله‌دان تاریخ بسپارد.

نماینده میاندو آب ضمن تشکر از زحمات نمایندگان قبلی و دولتمردان در رفع محرومیت منطقه میاندوآب، شاهین‌دژ و تکاب به‌خصوص در توسعه‌ی راه‌های مواصلاتی،گفت:‌  البته مواردی هم خواسته مردم نجیب حوزه‌ی انتخابیه است که بعضا مورد گلایه است.
نماینده میاندوآب با بیان اینکه  نزدیک به 20 سال است که مراحل اجرایی جاده سرچم - میاندوآب شروع شده و فاز 1 و 4 آن حدودا 90 درصد و فاز 2 و 3 آن حدودا 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود:‌ متاسفانه چندین سال است به علت عدم تخصیص اعتبارات کافی این پروژه بلاتکلیف مانده است.
عیسی زاده با اشاره به اینکه با توجه به فاصله‌ی بیش از 200 کیلومتر ابتدا و انتهای حوزه‌ی انتخابیه و جمعیت نزدیک به 6 هزار نفر و 3 شهرستان با 7 بخش و 500 روستا انتظارات مردم از منتخبین و تفاوت دیدگاه‌های فرهنگی و قومی مشکلات جدی را به بار آورده است گفت:‌ پروژه راه آهن مراغه - میاندوآب - ارومیه به علت عدم تخصیص اعتبارات کافی چندین سال است به کندی پیش می‌رود.
نماینده میاندوآب خاطر نشان کرد:‌ کمبود اعتبارات در حوزه آب و فاضلاب باعث شده که متاسفانه  مردم منطقه را از شرب سالم محروم شوند و همچنین عدم وجود سیستم فاضلاب، بیماری‌های عفونی از جمله حصبه و وبا را به همراه داشته است و با این روند تخصیص اعتبار 50 سال طول خواهد کشید تا شهر به سیستم فاضلاب مجهز شود. در رابطه با کمبود آب منطقه کشاورزی علی‌رغم این‌که حوزه‌های رودخانه‌ی زرینه‌رود و سیمینه‌رود از چپ و راست شهرستان میاندوآب و شاهین‌دژ عبور می‌کند متاسفانه کشاورزان به بی‌آبی گرفتارند.

عیسی زاده  در پایان از رییس‌جمهور خواست این موارد پی‌گیری جدی شود تا مردم غیرتمند از نعمات انقلاب اسلامی بهره‌مند شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet