خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1398/02/22 13:49:16
سرویس صحن
درازهی در نطق میان دستور:

وزارت کشور ساماندهی مرز سیستان و بلوچستان را در دستورکار قرار دهد

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه مرز سیستان و بلوچستان به تهدیدی برای مردم این منطقه و فرصتی برای افراد و گروه‌های خاص تبدیل شده است از وزیر کشور خواست تا ساماندهی مرز را در دستورکار این وزارتخانه قرار دهد.
وزارت کشور ساماندهی مرز سیستان و بلوچستان را در دستورکار قرار دهد عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، با بیان اینکه مرز سیستان و بلوچستان به تهدیدی برای مردم این منطقه و فرصتی برای افراد و گروه‌های خاص تبدیل شده است از وزیر کشور خواست تا ساماندهی مرز را در دستورکار این وزارتخانه قرار دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101839314241.jpg وزارت,کشور,ساماندهی,مرز,سیستان,و,بلوچستان,را,در,دستورکار,قرار,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد باسط درازهی در نشست علنی امروز (یکشنبه 22اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تشکر از دولت برای تلاش در جهت ارتقای تمام شاخص‌ها و شرایط کشور و تبریک به مناسبت ماه مبارک رمضان و قدردانی از رئیس قوه قضائیه برای سفر به استان سیستان و بلوچستان و تشکر از سردار سرلشکر سلامی برای حضور در صحن مجلس جهت ارائه گزارش به نمایندگان، خطاب به وزارت آموزش و پرورش، گفت: مطالبه عمومی و جدی مردم به ویژه در استان سیستان و بلوچستان این است که دولت به ویژه وزارت آموزش و پرورش معلمان را به خصوص معلمان زحمتکش و خدوم خرید خدمت آموزشی را تعیین تکلیف کند.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران، زابلی  در مجلس شورای  اسلامی، ادامه داد: دیگر مطالبه عموم مردم به ویژه دانش‌آموزان سراسر بلوچستان و اکثر مناطق محروم، مرزی و پیرامون آن ایجاد خوابگاه‌های شبانه روزی است، چرا که بنا بر بُعد مسافت و شرایط جغرافیایی جامعه می‌طلبد که دولت به ویژه وزارت آموزش و پرورش در این مورد تلاش و همکاری لازم را داشته باشند.

وی تصریح کرد: از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور جدی می‌خواهم که ارتقای مجتمع آموزش عالی سراوان به دانشگاه سراسری را در دستورکار خود قرار دهد.

چرا فرودگاه شهرستان سراوان در حال خاک خوردن است؟

درازهی اظهار کرد: از وزیر راه و شهرسازی مطالبه و سوال می‌شود، دلیل چیست که فرودگاه شهرستان سراوان که بیش از دوازده سال از احداث آن می‌گذرد، امروز بیت‌المال در حال خاک خوردن است، اما پروازی را برای مردم این منطقه دایر نمی‌کنید؟ سه سال است که این سوال را پرسیده‌ام و تاکنون جواب منطقی و عقلایی از دولت به ویژه از وزارت راه و شهرسازی حاصل نشده است.

وی عنوان کرد: باند دوم جاده سراوان-خاش و ارتقای جاده‌های مواصلاتی شهرستان مهرستان به ایرانشهر و مهرستان به سرباز و مهرستان به سراوان، کوهک و بازگشایی جاده هیدوج به مرز، اتمام مطالعات راه آهن سراوان باید مورد توجه قرار گیرد که جای دارد در این مورد از نمایندگان مجلس سپاسگزاری کنم که در بودجه 96 این مهم را مصوب کردند.

درازهی خاطرنشان کرد: از وزیر کشور به طور جدی می‌خواهیم تا ساماندهی مرز را در دستورکار قرار دهد، چرا که متاسفانه امروز در سیستان و بلوچستان، مرز نه تنها فرصت نیست، بلکه تهدیدی برای مرزنشینان است و مرز فقط فرصتی برای افراد و گروه‌های خاص شده است و می‌طلبد که این وزارتخانه با استاندار برای ساماندهی مرز چاره و تدبیری اساسی بیندیشند.

وی بیان کرد: ارتقای بخش جاوا به شهرستان و بخش‌های پشتکوه، چکاوک و ناهوک نیز از دیگر مطالبات جدی و به حق مردم حوزه انتخابیه‌ام است.

وزیر نفت اجرای پروژه انتقال گاز به شهرستان سراوان را سریعتر آغاز کند

درازهی یادآور شد: از وزیر نفت می‌خواهم اجرای پروژه انتقال گاز به شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌ام را هر چه سریعتر آغاز کرده و ساماندهی سوخت و رفع مشکلات پیش آمده از کدینگ که مشکلات بزرگی برای مردم این منطقه ایجاد کرده است را مرتفع کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: از وزیر صنعت، معدن و تجارت سوال می‌کنم کارخانه سیمان شهرستان سروسوران به کجا رسید، چندین بار مکاتبه و گرفتن دستور از جنابعالی هیچ کمکی نکرده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: از وزیر اقتصاد و گمرک ایران می‌خواهم که مرز را ساماندهی کرده و به سطح بین‌المللی ارتقا دهند و انتقال آب ماشکی صورت بگیرد و در نهایت تقدیر از تصمیمات هوشمندانه دولت در چارچوب برجام و حمایت از دولت برای پرهیز از هر گونه تنش داخلی و منطقه‌ای./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet