هدر موبایل
1388/07/14 15:24:00
سرویس بین الملل

دیدار جعفرزاده با رییس مجلس نمایندگان بوسنی هرزگوین

**اعضاء گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی هرزگوین در ادامه ملاقات‌های رسمی خود در سارایوو، صبح امروز دوشنبه مورخ ۱۳/۷/۸۸ با رییس مجلس نمایندگان بوسنی‌هرزگوین ملاقات کردند.

میلوراد ژویکوویچ، رییس مجلس نمایندگان بوسنی هرزگوین در دیدار با هیات پارلمانی ایران با ابراز خرسندی از حضور گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی‌هرزگوین در سارایوو، ابراز امیدواری کرد، مناسبات فی‌مابین دو کشور در کلیه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی گسترش یابد.

وی در ادامه افزود: این گونه مراودات و تبادل هیات‌ها در سطوح مختلف سیاسی و پارلمانی نقش موثری در گسترش و تحکیم مناسبات دو کشور دارد.

رییس مجلس نمایندگان بوسنی‌ و هرزه گوین از حمایت جمهوری اسلامی ایران نسبت به الحاق بوسنی هرزگوین به اتحادیه اروپا تشکر کرد.

وی در ادامه سخنان خود، به تشریح وضعیت جاری بوسنی هرزگوین و فائق آمدن بر مشکلات موجود در پیوستن کشورش به اتحادیه اروپا پرداخت. 

 ژویگویچ همچنین بر عزم و تلاش مجلس بوسنی هرزگوین بر اصلاح مقررات جاری این کشور در جهت پیوستن به اتحادیه اروپا خبر داد.

رییس مجلس نمایندگان بوسنی هرزگوین در بخش دیگری از سخنان خود به برخی موانع قانونی در کشورش در خصوص سرمایه‌گذاری خارجی پرداخت و افزود: مجلس بوسنی در تدارک اصلاحاتی در قوانین جاری بوسنی است تا در جهت افزایش سرمایه‌گذاری خارجی آن موانع را برطرف کند.

وی ابراز امیدواری کرد شرکت‌های ایرانی در این سرمایه‌گذاریها در خط مقدم باشند و نقش بیشتری ایفاء نمایند.

در ادامه این ملاقات جعفرزاده، رییس گروه دوستی پارلمان ایران و بوسنی هرزگوین با اشاره به توافق نامه‌های گذشته اقتصادی فی‌مابین دو کشور گفت: بوسنی هرزگوین ظرفیت‌های فراوانی برای سرمایه‌گذاری خارجی دارد که شرکت‌های ایرانی آمادگی لازم را برای سرمایه‌گذاری در این کشور دارند.

آقای جعفرزاده در ادامه با بیان اینکه ظرفیت‌های همکاری میان ایران و بوسنی هرزگوین بسیار گسترده‌تر از آن است که هم اینک استفاده می‌شود، اظهار داشت: مراودات و تبادل هیات‌های اقتصادی در سطح دولتی و غیردولتی میان دو کشور می‌تواند نقش موثری در جهت افزایش سرمایه‌گذاری ایفاء نماید.

وی در ادامه از مهمان نوازی مجلس بوسنی و پذیرایی از هیات گروه دوستی پارلمانی ایران تشکر کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet