هدر موبایل
1398/02/22 22:54:07
سرویس سیاسی
یوسفیان ملا در نشست مشترک قوه مقننه و قضاییه:

قوه قضاییه به صورت جریانی اداره شود نه فردی

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تأکید بر ضرورت برقراری روابط میان دو قوه مقننه و قضاییه گفت: نمایندگان باید پیش از مراجعه به قوه قضاییه، مسائل خود را با دادگستری‌های استان و شهرستان خود حل کنند.
قوه قضاییه به صورت جریانی اداره شود نه فردی عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با تأکید بر ضرورت برقراری روابط میان دو قوه مقننه و قضاییه گفت: نمایندگان باید پیش از مراجعه به قوه قضاییه، مسائل خود را با دادگستری‌های استان و شهرستان خود حل کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106234624588.jpg قوه,قضاییه,به,صورت,جریانی,اداره,شود,نه,فردی Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عزت الله یوسفیان ملا  عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در نشستی که عصر امروز(یکشنبه، 22 اردیبهشت ماه) به میزبانی قوه قضاییه و با حضور رئیس مجلس و نمایندگان خانه ملت برگزار شد، ضمن اشاره به اجماع عمومی در مقبولیت حجت الاسلام رئیسی به عنوان ریاست قوه قضاییه، گفت: موضوع مهم میان مجلس و قوه قضاییه، فاصله بسیار زیاد این دو قوه است که یا نمایندگان هیچ ارتباطی با دادگستری های استان و شهرستان خود ندارند و یا با آنها درگیر هستند.

نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان باید پیش از مراجعه به قوه قضاییه، مسائل خود را با دادگستری های شهرستان خود حل کنند، عنوان کرد: مجلس 13 کمیسیون تخصصی دارد و اعضای هر کمیسیون 20 نفر هستند اما کمیسیون قضایی مجلس به علت عدم رسیدن به حد نصاب، علیرغم تلاش های رئیس مجلس تشکیل نشد و 2 بار با اصلاح قانون مواجه شد لذا برقراری ارتباط قوه قضاییه با مجلس ارزش بسیار زیادی دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه تشکیلات قوه قضاییه وسیع بوده و کار بسیار زیاد است، اظهار داشت: قوه را نباید فرد اداره کند بلکه جریان باید اداره کند.

یوسفیان ملا در ادامه با انتقاد از هجوم ساخت و سازها به شهرهای شمالی و روستاها ابراز داشت: قوه قضاییه باید از روند این ساخت و سازها که از آشوراده تا گیلان ادامه دارد پیشگیری کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم با تشکر از قرار دادن آرای محاکم در معرض دید عموم عنوان کرد: حفظ شفافیت به مبارزه با فساد کمک می کند که یکی از این موارد این است که مشخص شود چه کسی به چه میزان از بانک ها وام دریافت می کند همچنین باید به قوانین سلامت اداری نیز توجه بیشتری صورت گیرد.

وی درباره معوقات بانکی اظهار داشت: زمانی که معوقات بانکی زیاد شد، عده بسیار زیادی به دنبال گرفتن رأی ورشکستگی رفتند در حالی که در گذشته یک رأی ورشکستگی نیز به سختی صادر می شد و در خفا بود اما امروز فوج فوج افراد به سمت دریافت رأی ورشکستگی می روند تا از آورده های آن استفاده کنند و حتی درمواردی تاجر در سال 98 ورشکستگی خود را از سال 70 اعلام کرده که باید رسیدگی شود.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: نحوه ارجاع پرونده ها به شعب دادرسی خود منشأ فساد است که نیاز به اصلاح دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet