خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/02/24 11:41:50
سرویس اجتماعی
سیاوشی:

نظارت پذیرکردن کیوسک‌های مطبوعاتی با عقد قرارداد جدید

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: عقد قرار داد کیوسک‌داران با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ضمن نظارت‌پذیر کردن فعالیت آنها، منبع درآمدی خوبی برای شهرداری‌ها ایجاد می‌کند.
نظارت پذیرکردن کیوسک‌های مطبوعاتی با عقد قرارداد جدید عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: عقد قرار داد کیوسک‌داران با شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران ضمن نظارت‌پذیر کردن فعالیت آنها، منبع درآمدی خوبی برای شهرداری‌ها ایجاد می‌کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902106818824084.jpg نظارت,پذیرکردن,کیوسک‌های,مطبوعاتی,با,عقد,قرارداد,جدید Icana

طیبه سیاوشی شاه‌عنایتی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ضرورت نظارت بر وضعیت کیوسک‌‌های مطبوعاتی سطح شهر گفت: سال‌‎ها زیادی است که کیوسک‌ها به خیابان‌های تهران آمده‌اند، ابتدا با فروش روزنامه شروع کرده و امروزه بیشتر شبیه فروشگاه‌های مواد غذایی و سوپرمارکت شده‌اند و بعضاً سرقفلی‌های نجومی برای آنها دارند و با رقم‌های نجومی جا به جا می‌شوند.

نظارت پذیرکردن کیوسک‌های مطبوعاتی با عقد قرارداد جدید 

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه سال‌ها است نظارت دقیقی بر روند فعالیت کیوسک‌های مطبوعاتی و دکه‌های سطح شهر وجود نداشته است، افزود: شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران چند ماهی است که تلاش می‌کند با بهره‌برداران کیوسک‌های سطح شهر قرارداد ببندند، تا ضمن نظارت‌پذیر کردن فعالیت آنها، درآمدی برای شهرداری‌ها ایجاد شود. البته در خصوص نرخ قرارداد هم بحث های مختلفی وجود دارد و هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است.

تکذیب شایعه فروش مواد مخدر و اسکان دختران فراری در کیوسک‌های سطح شهر

سیاوشی با اشاره به تخلف‌های متعدد کیوسک‌داران تصریح کرد: عدم نظارت بر کیوسک‌های روزنامه فروشی باعث وقوع تخلف‌های مختلفی همچون گرانفروشی و فروش کالاهای غیر مرتبط شده است، البته شایعه‌های مختلفی در خصوص فروش مواد مخدر و اسکان دختران فراری در کیوسک‌های سطح شهر وجود داشته که مسئولان مربوطه وقوع چنین جرائمی را صراحتا ً تکذیب کرده‌اند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس با تاکید بر اینکه درآمد کیوسک‌های سطح شهر تنها از طریق فروش مطبوعات و محصولات فرهنگی تامین نمی‌شود، افزود: ثبت قراداد با کیوسک‌های مطبوعاتی امکان نظارت بیشتری را بر روند فعالیت آنها به ما می‌دهد.

کیوسک‌های هوشمند جایگزین دکه‌های روزنامه فروشی می‌شوند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در رابطه با ساماندهی کیوسک‌های مطبوعاتی خاطر نشان کرد: ساماندهی دکه‌های روزنامه فروشی باید به نحوی باشد که هم نیاز مردم را مرتفع کند و هم در راستای زیباسازی فضای شهری باشد، طبق گفته مسئولان شهری به زودی کیوسک‌های هوشمند جایگزین کیوسک‌های سنتی شده و خدماتی را برای شارژ موتور سیکلت‌های برقی ارائه می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet