هدر موبایل
1398/02/23 14:56:37
سرویس اجتماعی
ساعی با اشاره به تصویب یک فوریت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی:

پرداخت هزینه درمانی بزه‌دیدگان از صندوق تأمین خسارت های بدنی و سازمان بهزیستی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه هزینه درمانی بزه‌دیدگان اسیدپاشی از صندوق تأمین خسارت های بدنی و سازمان بهزیستی پرداخت می شود، گفت: سازمان بهزیستی مکلف است به قربانیان اسید پاشی خدمات روانشناختی، مددکاری و توانبخشی ارائه کند.
پرداخت هزینه درمانی بزه‌دیدگان از صندوق تأمین خسارت های بدنی و سازمان بهزیستی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه هزینه درمانی بزه‌دیدگان اسیدپاشی از صندوق تأمین خسارت های بدنی و سازمان بهزیستی پرداخت می شود، گفت: سازمان بهزیستی مکلف است به قربانیان اسید پاشی خدمات روانشناختی، مددکاری و توانبخشی ارائه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105113630103.jpg پرداخت,هزینه,درمانی,بزه‌دیدگان,از,صندوق,تأمین,خسارت,های,بدنی,و,سازمان,بهزیستی Icana

زهرا ساعی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با تصویب یک فوریت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن گفت: از سال گذشته جلسات متعددی با ارگان‌های مختلف کشور در رابطه با موضوع تشدید مجازات اسیدپاشی برگذار شد تا قانون مجازات اسیدپاشی در راستای بازدارندگی بیشتر و کاهش جرم در جامعه اصلاح شود. 

زنان قربانیان اصلی اسید پاشی هستند  

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به دو مورد اسید پاشی در تبریز، ادامه داد: متاسفانه این نوع خشونت در تمام دنیا وجود داشته و در برخی از کشور‌ها بیشتر اتفاق می‌افتد و اکثر قربانیان آن نیز خانم‌ها هستند.

تشدید مجازات اسیدپاشی برای بازدارندگی بیشتر است

وی تصریح کرد: قانونی مجازات برای اسیدپاشی به بیش از 60 سال پیش برمی گردد زیرا در سال 1337 آخرین قانون در این خصوص تصویب شده و تاکنون تغییرات بسیار کمی داشته است، بنابراین لازم بود برای حفظ بازدارندگی  و قاطعیت قانون، مجازات‌ها تشدید شوند.

ساعی خاطرنشان کرد: در طرح تشدید مجازات اسیدپاشی بر اساس نوع و شکل جرائم، مجازات دیه، حبس تعزیزی بر اساس نوع درجه تعیین شده است. افزایش مجازات‌های لازم برای مبارزه با اسیدپاشی به نحوی در طرح اعمال شده است که به طور حتم تا حدود بسیاری از وقوع جرم در جامعه کاهش پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در طرح تشدید مجازات اسیدپاشی به حمایت از بزه دیدگان نیز توجه کافی صورت گرفته است. دیه قربانیان از اموال مجرم و در صورت نداشتن مال یا کافی نبودن آن، تمام یا باقیمانده دیه از بیت المال پرداخت می شود.

 پرداخت هزینه درمانی بزه‌دیدگان از صندوق تأمین خسارت های بدنی و سازمان بهزیستی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه درمان قربانیان اسیدپاشی بسیار طولانی و هزینه بر است، اظهار کرد: قربانی هم از لحاظ روحی، روانی آسیب دیده و هم از لحاظ ظاهری، چرا که دیگر به شکل قبل بر نمی‌گردد، بنابراین هزینه درمانی بزه‌دیدگان از صندوق تأمین خسارت های بدنی و سازمان بهزیستی پرداخت می شود. همچنین سازمان بهزیستی نیز مکلف است به قربانیان اسید پاشی خدمات روانشناختی، مددکاری و توانبخشی ارائه کند.

عضو فراکسیون زنان مجلس با بیان اینکه یک فوریت طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه دیدگان ناشی از آن را در مجلس به تصویب رساندیم، خاطر نشان کرد: امیدواریم جزئیات این قانون را نیز به تصویب برسانیم و قانون خوب و مستحکمی در  این خصوص داشته باشیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet