شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1398/02/24 08:57:09
سرویس فرهنگی
محمدی با انتقاد از رتبه‌بندی مدارس دولتی:

نظام آموزشی کشور را نمی‌توان طبقاتی کرد

عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش نباید با رتبه بندی مدارس دولتی مشکلی به مشکلات نظام آموزشی کشور افزوده کند تنوع مدارس را یکی از مشکلات اساسی و اصلی نظام آموزشی کشور دانست.
نظام آموزشی کشور را نمی‌توان طبقاتی کرد عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه آموزش و پرورش نباید با رتبه بندی مدارس دولتی مشکلی به مشکلات نظام آموزشی کشور افزوده کند تنوع مدارس را یکی از مشکلات اساسی و اصلی نظام آموزشی کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/201711105319773536.jpg نظام,آموزشی,کشور,را,نمی‌توان,طبقاتی,کرد Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت نظارت بر امور آموزشی و تربیتی و ارزیابی مدارس را ضروری خواند و گفت: نظارت بر عملکرد مدارس پیشرفت آنها را به دنبال دارد و اقدامی مناسب و وظیفه ذاتی وزارت آموزش و پرورش است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در مخالفت با رتبه بندی مدارس دولتی افزود: ارزشیابی، ارتقای کیفیت و سطح آموزشی و تربیتی مدارس باید در دستور کار قرار گیرد اما اگر رتبه بندی منجر به این شود که مدارس در سطوح مختلف قرار گیرند و مردم با مشکل مواجه شوند اقدام اصولی و مناسب نیست.

تنوع مدارس یکی از مشکلات اساسی و اصلی نظام آموزشی

وی یادآور شد: در حال حاضر تنوع مدارس مشکلات زیادی را برای مردم ایجاد کرده و یکی از مشکلات اساسی و اصلی نظام آموزشی کشور است به گونه ای که خانواده ها در زمان ثبت نام دچار مشکل شده و هر کس دنبال مدارس خاص است.

 نظام آموزشی کشور را نمی‌توان طبقاتی کرد

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه  نمی توان نظام آموزشی کشور را طبقاتی کرد، گفت: متاسفانه با ایجاد تنوع در مدرسه ها خانواده ها را سردرگم کردند و خانواده ها به راه های مختلف متوسل می شوند که فرزندانشان در مدرسه ای تحصیل کنند که به ظاهر از نظر آموزشی در سطح بالایی قرار گرفته اند و این نه تنها در نظام تعلیم و تربیت ما بلکه در دنیا به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.

آموزش و پرورش به دنبال راهکارهای مناسب برای ارتقای کیفیت آموزشی باشد/ با طرح های غیرکارشناسی مردم را دچار مشکل نکند

محمدی افزود: وقتی ما هنوز این مشکل را حل نکرده ایم چگونه می خواهیم به سمت وسوی رتبه بندی مدارس دولتی حرکت و مشکل دیگری را به مشکلات نظام آموزشی کشور افزوده کنیم در این رابطه نیاز است آموزش و پرورش به دنبال راهکارهای مناسب برای ارتقای کیفیت آموزشی باشد و با طرح های غیرکارشناسی مردم را دچار مشکل نکند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet