هدر موبایل
1398/02/23 19:30:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قمی مطرح کرد:

ضرب العجل 60 روزه ایران در برجام ؛ مرحله مهمی برای آزمون اروپا

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید اعضای برجام را می‌آزمودیم، اینگونه نمی‌شود که فقط ما به تعهدات عمل کنیم، وضعیت باید برای همه شفاف باشد.
ضرب العجل 60 روزه ایران در برجام ؛ مرحله مهمی برای آزمون اروپا عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید اعضای برجام را می‌آزمودیم، اینگونه نمی‌شود که فقط ما به تعهدات عمل کنیم، وضعیت باید برای همه شفاف باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201607108032635180.jpg ضرب,العجل,60,روزه,ایران,در,برجام,؛,مرحله,مهمی,برای,آزمون,اروپا Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد قمیبا وی در خصوص ضرب الاجل ۶۰ روزه ایران در مورد برجام گفت: ما اهل جنگ نیستیم، در اسلام هم دستوری مبنی بر جنگ نداریم، ما خواهان صلح و عدالت در جامعه هستیم، ولی اگر عده‌ای قصد داشتند که در حوزه‌های مختلف مانند سیاسی و نظامی به حقوق ما تجاوز کنند ما باید از خود دفاع کنیم.

وی افزود: موضوع برجام مورد توافق همه بود، ولی آمریکا یکجانبه از آن خارج شد. شورای امنیت ملی و رییس جمهور با استناد به برخی بندهای برجام تصمیم خوبی اتخاذ و بیان کردند که اگر اعضای برجام به تعهدات خود عمل نکنند ما در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای مانند راه اندازی راکتور آب سنگین اراک تصمیم‌گیری خواهیم کرد.

این عضو فراکسیون امید مجلس گفت: ما به دلیل تعهد به بندهای برجام سرعت بسیاری از فعالیت‌ها را کاهش داده بودیم و یا برخی از فعالیت‌ها را انجام نمی‌دادیم و به بندهای این پیمان پایبند بودیم حال به دلیل اینکه آمریکا یکجانبه از برجام خارج شده است و دیگران به تعهدات خود عمل نمی‌کنند حق طبیعی ما است که با رعایت احترام با آنها برخورد کنیم.

وی با اشاره به بیانیه شورای امنیت ملی گفت: این کار باید انجام می‌شد تا آنها متوجه شوند ما در هر شرایطی سکوت نخواهیم کرد ضمن اینکه به پایبندی خود در برجام احترام خواهیم گذاشت و از طرق قانونی به مواد ضمانت اجرای برجام که به ما اجازه می‌دهد در صورت خروج یا عدم اجرای تعهدات از سوی دیگر اعضا ما هم تعهدات خود را کاهش داده و یا از برجام خارج شویم، استناد می‌کنیم.

به گزارش ایسنا قمی در پایان اضافه کرد: البته ممکن است از ضرب‌الاجل ۶۰ روزه استفاده نکنند، به هر حال ما باید اعضای برجام را می‌آزمودیم، اینگونه نمی‌شود که فقط ما به تعهدات عمل کنیم، وضعیت باید برای همه شفاف باشد، آنها باید در این ضرب الاجلی که ایران تعیین کرده است تکلیف خودشان را روشن کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet