هدر اصلی
1398/02/23 19:47:26
سرویس فرهنگی
میرزاده در تشریح جلسه امروز کمیسیون آموزش مطرح کرد:

ایجاد کارگروه ویژه برای بررسی تشکیل نظام صنفی معلمان

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از ایجاد کارگروه ویژه برای بررسی تشکیل نظام صنفی معلمان در این کمیسیون خبر داد.
ایجاد کارگروه ویژه برای بررسی تشکیل نظام صنفی معلمان سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از ایجاد کارگروه ویژه برای بررسی تشکیل نظام صنفی معلمان در این کمیسیون خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103913399064.jpg ایجاد,کارگروه,ویژه,برای,بررسی,تشکیل,نظام,صنفی,معلمان Icana

سیدحمایت میرزاده  سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت در تشریح نشست امروز (دوشنبه 23 اردیبهشت ماه ) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: دستور کار اول، سوال 6 نماینده از وزیر آموزش و پرورش بود که نمایندگان سوال کننده به صورت جداگانه سوالات خود را از وزیر آموزش و پرورش مطرح کردند.

نماینده مردم گرمی مغان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سوال اول، سوال احد آزادی خواه نماینده مردم ملایر در خصوص بحث خصوصی سازی در آموزش و پرورش بود که بعد از توضیحات وزیر ، قرار بر این شد  ظرف مدت 10 روز مدارک لازم ارائه شود تا تصمیم بر قانع شدن یا نشدن اتخاذ شود.

وی افزود: سوال شهاب نادری نماینده اورمانات در خصوص تجهیزات مدارس و کمبود این تجهیزات در مناطق محروم بود که بعد از توضیحات وزیر ، قرار بر این شد ظرف مدت 10 روز مدارک لازم ارائه شود تا تصمیم بر قانع شدن یا نشدن اتخاذ شود.

میرزاده اظهار کرد: سوال ولی داداشی نماینده آستارا در خصوص حق التدریسی نشدن نهضتی ها بود که با توجه به قانون سال 95 باید این عمل صورت می گرفت که بعد از توضیحات وزیر ، قرار بر این شد که ظرف مدت دو هفته مدارک و آمار لازم ارائه  شود تا تصمیم بر قانع شدن یا نشدن اتخاذ شود.

وی افزود: علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک سئوالی در خصوص عدم نظارت بر صدور مجوز مدارس غیر انتفاعی و غیردولتی و تبعیض ها و هم چنین دادن  مجوز به افرادی که شغل دولتی دارند و مجوز نیز گرفته اند و  باعث به وجود آمدن حس سوءاستفاده از جایگاه شغلی  می شود مطرح کرد که بعد از توضیحات وزیر ، قرار بر این شد ظرف مدت یکماه مدارک لازم ارائه شود تا تصمیم بر قانع شدن یا نشدن اتخاذ شود.

میرزاده گفت: سوال غلامعلی جعفرزاده نماینده مردم رشت در خصوص ضعف مدیریت در دانشگاه  فرهنگیان نیز مطرح شد که بعد از توضیحات وزیر، مقرر شد ظرف مدت 3 هفته مدارک و مستندات لازم ارائه شود تا تصمیم بر قانع شدن یا نشدن اتخاذ گردد.

نماینده مردم گرمی در مجلس دهم ادامه داد: سوال پایانی، سوال همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در خصوص وضعیت نامساعد مدیریت در آموزش و پرورش استان خوزستان بود که بعد از توضیحات وزیر ، قرار بر این شد که ظرف مدت یک ماه مدارک و ادله لازم ارائه شود تا تصمیم بر قانع شدن یا نشدن اتخاذ شود و همچنین وزیر آموزش و پرورش از سفر قریب الوقوع خود به استان خوزستان به همراه معاونان صحبت کرد تا بتوانند در خصوص رفع مشکلات آموزشی این استان، اقداماتی سازنده انجام دهند.

وی افزود: دستور کار بعدی کمیسیون، تشکیل سازمان نظام صنفی معلمان بود که توسط آقای همتی پیشنهاد شده بود که در این جلسه، وزیر آموزش و پرورش، برخی از تشکل های معلمان، مسئولان سازمان اداری و استخدامی کشور و نمایندگانی از وزارت اطلاعات حضور داشتند و بعد از جمع بندی های نهایی، تصمیم بر این شد که به جهت اهمیت این موضوع با مسئولیت آقای داود محمدی نماینده تهران در کمیسیون آموزش، کارگروهی تشکیل شده و در این کارگروه، مسئولان آموزش و پرورش، سازمان اداری و استخدامی کشور، نمایندگان وزارت اطلاعات و نماینده این کمیسیون حضور داشته تا در مدت یک ماه طرحی را در این خصوص برای تصویب در صحن علنی مجلس آماده کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet