هدر موبایل
1398/02/23 20:04:52
سرویس فرهنگی
آزادی‌خواه در تشریح نشست امروز کمیسیون فرهنگی:

ارز دولتی باید از کاغذ برداشته شود

بخشی از جلسه امروز این کمیسیون به بررسی موضوع بازار کاغذ با حضور وزیر فرهنگ و معاونان وی اختصاص داشت و پیشنهاد شد ارز دولتی باید از کاغذ برداشته شود.
ارز دولتی باید از کاغذ برداشته شود بخشی از جلسه امروز این کمیسیون به بررسی موضوع بازار کاغذ با حضور وزیر فرهنگ و معاونان وی اختصاص داشت و پیشنهاد شد ارز دولتی باید از کاغذ برداشته شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106130500402.jpg ارز,دولتی,باید,از,کاغذ,برداشته,شود Icana

احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(دوشنبه 23 اردیبهشت)  کمیسیون فرهنگی مجلس، گفت: نشست امروز کمیسیون به ارائه گزارش وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونان وی در خصوص عملکرد سال 1397 و برنامه های سال 1398 اختصاص داشت؛ رئیس سازمان سینمایی گزارشی در خصوص سیاست گذاری برای صرفه جویی و استفاده بهینه از منابع ارائه کرد و بر این اساس ۷ میلیارد تومان برای فیلمسازان جوان اعتبارات دیده شده که ۵ میلیارد تومان آن برای استان‌های مختلف است.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی همچنین به آماری همچون صدور مجوز 99 هزار عنوان کتاب در سال ۹۷ که 59 هزار عنوان کتاب چاپ اولی بودند؛ برپایی بیش از ۲۰ نمایشگاه کتاب استانی؛ برگزاری 3100 نمایشگاه در 500 نگارخانه کشور؛ متقاضی مجوز بودن 1160 عنوان تئاتر و اجرای بیش از ۱۳ هزار عنوان موسیقی اشاره کرد.

وی ادامه داد: همچنین در حوزه مد و لباس اتفاقات خوبی افتاده و ۱۵۹ طرح ابداعی در نمایشگاه مد و لباس ارائه شده است.

آزادی‌خواه با اشاره به گزارش معاون مطبوعاتی وزیر توضیح داد: وی بر این باور بود که دستگاه‌ها به جای رسانه‌دار بودن باید رسانه‌مدارباشند؛ اما در حال حاضر دستگاه‌ها هر کدام یک رسانه و نشریه برای خود دارند که صلاح نیست؛ ضمن آنکه در این حوزه حدود ۱۰۰ میلیارد تومان یارانه مطبوعات توزیع شده است.

به گفته آزادی‌خواه بخش دیگری از جلسه امروز کمیسیون فرهنگی به موضوع کاغذ اختصاص داشت.

وی در تشریح این بخش از جلسه گفت: گزارش شد که ۸۷۲ میلیون دلار برای کاغذ در ۷ تعرفه گمرکی ارز دولتی اختصاص داده شده که از این میزان ۴۷۰ میلیون دلار مربوط به ۵ تعرفه گمرکی ازجمله کاغذ روزنامه و تحریر است که فقط 270 میلیون دلار وارد کشور شده است.

آزادی‌خواه ادامه داد: سالانه به میزان ۴۰۰ هزار تن کاغذ در کشور نیاز است که تقریباً ۴۰ هزار تن برای مطبوعات و کاغذ کتاب است و آقای وزیر اعلام کرد برای ساماندهی به شدت به دنبال آن هستیم که یک نماینده از سازمان تعزیرات، یک نماینده از سازمان حمایت از مصرف کننده و یک نماینده از کارگروه حل بحران کاغذ این امر را پیگیری کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: نتیجه بحث این شد که در کاغذ باید به سمت و سوی ارز نیمایی رفت و ارز دولتی باید از کاغذ برداشته شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet