شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1398/02/24 11:17:26
سرویس اجتماعی
در نامه تشکر شریعتمداری از نمایندگان مجلس:

مجلس مُهر پایانی بر بی‌هویتی فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی زد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از تصویب لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی طی نامه‌ای از نمایندگان مجلس قدردانی کرده و از این اقدام تحت عنوان مُهر پایانی بر بی‌هویتی این افراد یاد کرد.
مجلس مُهر پایانی بر بی‌هویتی فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی زد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از تصویب لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی طی نامه‌ای از نمایندگان مجلس قدردانی کرده و از این اقدام تحت عنوان مُهر پایانی بر بی‌هویتی این افراد یاد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903102907879469.jpg مجلس,مُهر,پایانی,بر,بی‌هویتی,فرزندان,حاصل,از,ازدواج,زنان,ایرانی,زد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد شریعتمداری  وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی به دنبال تصویب لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی طی نامهای از نمایندگان مجلس شورای اسلامی قدردانی کرد .

متن این نامه بدین شرح است:

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

خوشبختانه در تاریخ ٢٢/٢/٩٨ لایحه اصلاح قانون تعیین تکلیف تابعیت فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی با رای ١٨٨نفر از نمایندگان، مورد موافقت مجلس شورای اسلامی قرار گرفت. این لایحه که به همت شما نمایندگان عزیز با اکثریت کم نظیری به تصویب رسید، منطبق  با سنت دینی ما و از خواسته‌های به حق زنان ایرانی بوده که ضمن  حل معضلات بی‌هویتی این فرزندان، گام مهمی در جهت برخورداری این کودکان از حقوق انسانی، جلوگیری از نسلی شدن فقر در این قشر و رفع تبعیض میان آنان و سایرین است.

ضمن تقدیر از تلاش‌های همکارانم در دولت،  فعالان، کنشگران مدنی، سیاسی و رسانه‌ای، اساتید دانشگاه و سازمان‌های مردم نهاد که  با انگیزه ، دانش  و دغدغه‌مندی پیگیر حقوق اجتماعی و مدنی این کودکان بوده‌اند، جا دارد از یکایک شما نمایندگان محترم مجلس که در تصویب این لایحه تلاش نمودید، سپاسگزاری کنم.

امیدوارم با همت شما و با اجرای این قانون در سال جاری برای هزاران کودک شناسایی شده، شناسنامه صادر و مُهر پایانی بر بی‌هویتی این فرزندان زده شود.

محمد شریعتمداری./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet