ایام محرم 1398
1398/02/25 10:19:36
سرویس اقتصادی
استفاده از توان داخلی راه کار کاهش مشکلات مالی صنعت حمل‌و‌نقل ریلی؛

افزایش قیمت بلیط قطار دوای درد حمل‌ونقل ریلی نیست

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: شاید در شرایط کنونی بخش حمل و نقل ریلی کشور با مشکلات بسیاری مواجه بوده و اقتصاد این صنعت دچار مشکل باشد، اما قطعا راه حل این مسائل، افزایش قیمت ها نیست.
افزایش قیمت بلیط قطار دوای درد حمل‌ونقل ریلی نیست نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: شاید در شرایط کنونی بخش حمل و نقل ریلی کشور با مشکلات بسیاری مواجه بوده و اقتصاد این صنعت دچار مشکل باشد، اما قطعا راه حل این مسائل، افزایش قیمت ها نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107920853599.jpg افزایش,قیمت,بلیط,قطار,دوای,درد,حمل‌ونقل,ریلی,نیست Icana

سیدابوالفضل موسوی بیوکی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به موضوعات مطروحه درباره احتمال افزایش 20 درصدی قیمت بلیط قطار در سال جاری، گفت: دولت همواره اعلام می کند که به دنبال توسعه حمل و نقل ریلی و تشویق مردم برای استفاده از این بخش است، حال به نظر می رسد که سیاستی مانند افزایش قیمت بلیط قطار با این رویکرد همخوانی ندارد.

قطار

نمی توان با افزایش قیمت بلیط مسافران را برای استفاده از قطار تشویق کرد

نماینده مردم یزد و صدوق در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قطعا برای جذب حداکثری مسافران جهت استفاده از حمل و نقل ریلی، باید مشوق هایی دیده شود، نه آنکه با افزایش قیمت ها، بخشی از متقاضیان را از استفاده از قطار محروم کنیم.

افزایش قیمت بلیط قطار دوای درد حمل و نقل ریلی نیست

شاید در شرایط کنونی بخش حمل و نقل ریلی کشور با مشکلات بسیاری مواجه بوده و اقتصاد این صنعت دچار مشکل باشد، اما قطعا راه حل آن افزایش قیمت ها نیست، زیرا این مسئله مشکلات را تشدید خواهد کرد

وی تصریح کرد: شاید در شرایط کنونی بخش حمل و نقل ریلی کشور با مشکلات بسیاری مواجه بوده و اقتصاد این صنعت دچار مشکل باشد، اما قطعا راه حل آن افزایش قیمت ها نیست، زیرا این مسئله مشکلات را تشدید خواهد کرد.

استفاده از توان داخلی راه کار کاهش مشکلات مالی صنعت  حمل و نقل ریلی

موسوی بیوکی ادامه داد: در شرایط کنونی دولت باید از منابع اعتباری خود در بخش های مختلف برای تقویت حمل و نقل ریلی و شرکت های مسافربری در این عرصه استفاده کند، از طرف دیگر صنعت حمل و نقل ریلی کشور باید در جهت خودکفایی در تولید و به کارگیری تجهیزات داخلی حرکت کند، در این صورت بخش اعظمی از مشکلات مالی مرتفع خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: قطعا دولت باید تمام تلاش خود را برای انتقال حجم مسافران از حمل و نقل جاده ای به حمل و نقل ریلی کند، زیرا تحقق این مسئله، موجب کاهش تصادفات، کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی و صرفه جویی های مالی می شود.

تذکر کمیسیون عمران مجلس به مدیران حمل و نقل ریلی درباره احتمال افزایش قیمت بلیط قطار

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، از بررسی موضوع افزایش قیمت بلیط قطار در این کمیسیون خبر داد و گفت: به طور حتم اعضای کمیسیون عمران در نشست با مسئولان و مدیران حمل و نقل ریلی، نسبت به برنامه ریزی صورت گرفته برای افزایش قیمت بلیط قطار تذکر خواهد داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet