هدر موبایل
1388/07/14 15:59:00
سرویس بین الملل
در دیدار هیات های پارلمانی دو کشور صورت گرفت

تاکید برگسترش روابط اقتصادی ایران و بوسنی هرزگوین

** هیات گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی هرزگوین در ادامه اقامت خود در سارایوو، صبح امروز دوشنبه مورخ ۱۳/۷/۸۸ با حضور در پارلمان بوسنی هرزگوین با رئیس واعضا گروه دوستی پارلمانی بوسنی و هرزگوین با ایران دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خانه ملت، دراین دیدار سلیمان جعفرزاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی و هرزگوین با ابراز خرسندی از روابط خوب تهران - سارایوو، ابراز امیدواری کرد: مناسبات و همکاری‌های دو جانبه در تمامی عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و بویژه پارلمانی، هر چه بیشتر گسترش یابد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت‌های فراوان اقتصادی دو کشور گفت: با در نظر گرفتن سطح خوب روابط سیاسی تهران - سارایوو، روابط اقتصادی در سطح مطلوبی قرار ندارد.

وی درادامه بر حمایت مجلس شورای اسلامی از تعاملات و همکاری‌های اقتصادی و تجاری و فعالیت‌های بخش‌های خصوصی دو کشور تاکید کرد.

رئیس کمیسیو اجتماعی مجلس شورای اسلامی همچنین از پیوستن بوسنی هرزگوین به اتحادیه اروپا استقبال کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران این آمادگی را دارد که هر نوع تلاشی را برای پیوستن بوسنی هرزگوین به اتحادیه اروپا بکار گیرد.

وی همچنین از عضویت غیر دائم بوسنی هرزگوین در شورای امنیت سازمان ملل متحد نیز استقبال کرد.

 جعفرزاده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رویکرد جمهوری اسلامی ایران در قبال بوسنی هرزگوین گفت: جمهوری اسلامی ایران همواره از صلح و آرامش و یکپارچگی و وحدت تمام اقوام بوسنی و هرزگوین حمایت می‌کند.

درادامه این ملاقات یوزو کریژانوویچ رئیس گروه دوستی پارلمانی بوسنی و هرزگوین و ایران با ابراز خرسندی از روابط خوب دو کشور برگسترش مناسبات فی مابین دو کشور در کلیه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بویژه پارلمانی تاکید کرد.

وی با بیان اینکه «خوشبختانه درک متقابل مسئولان دو کشور بر ارتقای مناسبات فی مابین است» افزود: زمینه‌های فراوانی برای همکاری‌های متقابل در زمینه‌های مختلف بویژه اقتصادی و تجاری وجود دارد که از آنها باید در جهت منافع دو کشور، بهره جست.

رئیس گروه دوستی پارلمانی بوسنی هرزگوین از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران مبنی بر الحاق بوسنی هرزگوین به اتحادیه اروپا و همچنین از عضویت بوسنی هرزگوین در شورای امنیت سازمان ملل، تشکر کرد.

لازم به ذکر است هیات گروه دوستی پارلمانی ایران بنابه دعوت پارلمان بوسنی هرزگوین روز یکشنبه مورخ 12/7/88 وارد سارایوو شد.

این هیات پنج نفره متشکل از 5 عضو گروه دوستی شامل سلیمان جعفرزاده، رئیس گروه و رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، مرادعلی منصوری رضی، علی میرزایی فلاح آبادی، محمد قیوم دهقانی، طیبه صفایی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet