شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1398/02/24 15:57:29
سرویس اجتماعی
میرزایی نیکو:

شهردار تهران از اتخاذ تصمیمات بحث‌برانگیز پرهیز کند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، انتصابات اخیر شهرداری را دلیل نارضایتی شورای شهر از شهردار تهران دانست و تاکیدکردکه حناچی باید از اتخاذ تصمیمات بحث‌برانگیز پرهیز کرده و شورای شهر نیز مشکلات ایجاد شده را در صحن شورا از راه گفتمان حل کند.
شهردار تهران از اتخاذ تصمیمات بحث‌برانگیز پرهیز کند عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، انتصابات اخیر شهرداری را دلیل نارضایتی شورای شهر از شهردار تهران دانست و تاکیدکردکه حناچی باید از اتخاذ تصمیمات بحث‌برانگیز پرهیز کرده و شورای شهر نیز مشکلات ایجاد شده را در صحن شورا از راه گفتمان حل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103499579124.jpg شهردار,تهران,از,اتخاذ,تصمیمات,بحث‌برانگیز,پرهیز,کند Icana

قاسم میرزایی نیکو در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در مورد اظهارنظر یکی از اعضای شورای شهر مبنی‌براینکه شهرداری تهران پاسخ تذکرهای این شورا را نمی‌دهد و ما مجبوریم به سمت سوال از شهردار برویم، گفت: اگر شهرداری کار مثبتی را انجام می‌دهد، شورای شهر باید به طور کامل از آن حمایت کند، در غیر این صورت اجازه ندهد که اقداماتی صورت بگیرد که بعد مجبور شود به دنبال برخورد باشد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: آنچه مسلم است این شورا بوده که شهردار را انتخاب می‌کند، بنابراین باید بر تعیین وظیفه، خط مشی و تصمیم‌گیریهایش نیز نظارت داشته باشد.

نبود نظارت بر عملکرد شهردار از ضعف‌های شورای شهر سابق بود

وی تصریح کرد: یکی از ضعف‌هایی که در عملکرد اعضای شورای شهر قبلی وجود داشت، این بود که دست شهردار را باز می‌گذاشتند تا در تمام حوزه‌های مرتبط با شهر هر کاری که تمایل داشت، انجام دهد.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: به نظر می‌رسد که کسب آرای پایین و شکننده آقای حناچی در شورای شهر باعث شده که از حمایت یکپارچه اعضای آن بهره‌مند نشود، بنابراین در این مورد هم شورای شهر و هم شهردار باید تدبیری بیندیشند.

تصمیمات عجولانه شهردار به استیضاح توسط شورا منتهی می‌شود

وی افزود: شهردار تهران باید از اتخاذ تصمیمات عجولانه که مشکلاتی را در پی داشته باشد یا برای اعضای شورا بحث برانگیز باشد، پرهیز کند تا مانع از استیضاح وی شود، چرا که شورای شهر از این حق برخوردار است، اما بهتر است از طریق گفت و گو در صحن شورا مشکلات ایجاد شده را حل کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به تصمیمات مشکل‌ساز اخیر شهردار تهران، یادآور شد: انتصابات اخیر شهرداری یکی از این مشکلات است که جای تعجب دارد و اتفاقاتی در این مورد افتاده است که هیچ قوه عاقله شهری و مدیریت شهری آن را نمی‌پذیرد.

حل اختلافات شهردار و شورا باید خارج از تصمیم‌گیری‌های مغرضانه صورت بگیرد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: هم‌اکنون باید این مشکلات ایجاد شده را خارج از دعوا و حب و بغض در صحن شورا به صورت علنی یا غیرعلنی حل کنند و اجازه ندهند که استخوان لای زخم باقی بماند که در نهایت یکباره هم شهردار و هم شورای شهر بِبُرند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet