شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1398/02/25 09:38:14
سرویس اقتصادی
واردکنندگان به عمد مصالح ساختمانی را ترخیص نمی‌کنند؛

ورود بسیج برای برخورد با احتکار و دلال‌بازی تجهیزات ساختمانی

عضو کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم ورود نیروهای بسیج سراسر کشور به پرونده احتکار و دلال بازی تجهیزات ساختمانی تأکید کرد و گفت: باید از ظرفیت نیروهای مردمی بسیج برای شناسایی و مقابله با دلالان، محتکران و سودجویان استفاده کرد.
ورود بسیج برای برخورد با احتکار و دلال‌بازی تجهیزات ساختمانی عضو کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم ورود نیروهای بسیج سراسر کشور به پرونده احتکار و دلال بازی تجهیزات ساختمانی تأکید کرد و گفت: باید از ظرفیت نیروهای مردمی بسیج برای شناسایی و مقابله با دلالان، محتکران و سودجویان استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201712100199135584.jpg ورود,بسیج,برای,برخورد,با,احتکار,و,دلال‌بازی,تجهیزات,ساختمانی Icana

حسن خسته‌بند عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از افزایش 47 درصدی قیمت مصالح ساختمانی، گفت: متأسفانه امروز در تمام بازارها شاهد افزایش سرسام آور و گرانی های غیرمنطقی هستیم، حال بازار مصالح ساختمانی نیز بیش از دیگر بازارها دچار تلاطم شده که بخش اعظمی از آن نشأت گرفته از فعالیت گروه های دلالی و سودجویان است.

حسن خسته بند

گرانی مصالح ساختمانی عامل تشدید قیمت مسکن/ دود اقدامات دلالان تنها به چشم خریداران مسکن رفته است

نماینده مردم بندر انزلی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم یکی از عوامل افزایش چشمگیر قیمت مسکن، گران شدن مصالح ساختمانی است، از این رو دود اقدامات دلالان در عرصه بازار تجهیزات به چشم خریداران مسکن و مردم می رود.

وزارت صمت قادر به مدیریت بازار مصالح ساختمانی نیست

وی با انتقاد از عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در مدیریت بازار مصالح ساختمانی، افزود: متأسفانه این بازار به حال خود رها شده و نظارت کافی در این عرصه صورت نمی گیرد، از این رو به نظر می رسد که وزارت صمت قادر نخواهد بود که به تنهایی این بازار را کنترل کند.

احتکار گسترده مصالح ساختمانی؛ حربه دلالان برای چندبرابر کردن قیمت‌ها

در شرایط کنونی در بازار مصالح ساختمانی شاهد احتکار گسترده تجهیزات هستیم، دلالان از این روش برای افزایش قیمت تجهیزات و فروش گران آن استفاده می کنند

خسته بند ادامه داد: در شرایط کنونی در بازار مصالح ساختمانی شاهد احتکار گسترده تجهیزات هستیم، دلالان از این روش برای افزایش قیمت تجهیزات و فروش گران آن استفاده می کنند.

احتکار تجهیزات‌ساختمانی در گمرکات؛ واردکنندگان به عمد محصولات را ترخیص نمی کنند

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: طبق گزارشات واصله، برخی دلالان مصالح ساختمانی را از خارج از کشور وارد کرده اما این محصولات را از گمرکات ترخیص نمی کنند، از این رو دلالان با احتکار تجهیزات در گمرک ها زمینه را برای افزایش قیمت ها فراهم می کنند.

ضرورت ورود بسیج برای برخورد با احتکار و دلال بازی تجهیزات ساختمانی

عضو کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم ورود نیروهای بسیج سراسر کشور به پرونده احتکار و دلال بازی تجهیزات ساختمانی تأکید کرد و گفت: البته حجم احتکار در بازار کلانشهرها بسیار گسترده تر است، از این رو باید از ظرفیت نیروهای مردمی بسیج برای شناسایی و مقابله با دلالان، محتکران و سودجویان استفاده کرد تا این افراد متخلف، فضا را برای فعالیت های خود مناسب نبینند، البته موضوع ورود بسیج به معنای برخورد با فروشندگان جزئی محصولات نیست، بلکه باید با سرکردگان این بخش برخورد شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet