هدر موبایل
1388/07/14 16:26:00
سرویس بین الملل

ملاقات هیات پارلمانی ایران با عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی هرزگوین

**اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی هرزگوین در ادامه اقامت خود در بوسنی هرزگوین صبح امروز دو شنبه مورخ ۱۳/۷/۸۸ با عضو مسلمان شورای ریاست جمهوری بوسنی هرزگوین ملاقات کردند.

در این ملاقات آقای هاریس سیلابجیچ، عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی هرزگوین بر توسعه روابط اقتصادی فی مابین تاکید کرد.

وی همچنین افزود: بر این باور هستم که امکان توسعه بیشتر روابط اقتصادی برای دو کشور وجود دارد که باید از ظرفیت‌های موجود، استفاده کرد.

وی در ادامه گفت: روابط اقتصادی دو کشور باید به مرحله جدیدی برسد تا رضایت هر دو طرف را تامین کند.

عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی هرزگوین همچنین بر افزایش همکاری‌های فرهنگی میان دو کشور تاکید کرد.

وی با اشاره به حمایت‌های بی دریغ کشورمان در زمان جنگ بوسنی هرزگوین گفت: همه می‌دانند که ایران بعنوان یک کشور دوست بوسنی هرزگوین به شمار می‌رود و همیشه نقش بارزی در کشورمان ایفا می‌نماید.

عضو شورای ریاست جمهوری بوسنی هرزگوین در بخش دیگری از سخنان خود، روابط فرهنگی دو کشور را ناکافی دانست و بر فعال کردن این بخش تاکید کرد.

وی همچنین بر همکاری دو کشور در زمینه‌های تلویزیون، ساخت فیلم و انیمیشن در جهت ارائه بهتر فرهنگ غنی جمهوری اسلامی ایران به ملت بوسنی هرزگوین نیز تاکید کرد.

آقای جعفرزاده رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و بوسنی هرزگوین در مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار ضمن اظهار خرسندی از روند توسعه و تحکیم روابط فی مابین افزود: هنوز امکانات و ظرفیت‌های فراوانی برای ارتقای سطح مناسبات دوستانه دو کشور در زمینه‌های مختلف بویژه اقتصادی و صنعتی وجود دارد که باید در جهت منافع مشترک از آنها بهره برد.

وی همچنین با تاکید بر نقش مهم مجالس در تحکیم پیوندهای دوستانه دو کشور آمادگی مجلس شورای اسلامی و گروه دوستی پارلمانی با بوسنی و هرزگوین جهت حمایت از تحکیم مناسبات دو جانبه اعلام کرد.

رئیس هیات پارلمانی کشورمان همچنین پیشرفت‌های تکنولوژیک و صنعتی جمهوری اسلامی ایران را بستر مهمی برای تحکیم روابط دو کشور دانست.

وی روابط فرهنگی را بخش مهمی از همکاری‌های دو کشور دانست و ضرورت تلاش مشترک برای ارتقا و گسترش آن را یادآور شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet