هدر اصلی
1398/02/24 17:39:50
سرویس صحن
مازنی در تذکر شفاهی:

وزیر علوم از برخورد سرهنگی با مسائل فرهنگی پرهیز کند

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از رئیس جمهور خواستار ارائه سریع‌تر لایحه اصلاح ساختار بودجه به مجلس شد.
وزیر علوم از برخورد سرهنگی با مسائل فرهنگی پرهیز کند رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس از رئیس جمهور خواستار ارائه سریع‌تر لایحه اصلاح ساختار بودجه به مجلس شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201809108742191997.jpg وزیر,علوم,از,برخورد,سرهنگی,با,مسائل,فرهنگی,پرهیز,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، احمد مازنی در نشست علنی نوبت عصر امروز (سه شنبه، 24 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود از رئیس جمهور با توجه به تغییر وضعیت اقتصادی و کاهش درآمد نفتی خواستار تسریع در ارائه لایحه اصلاح ساختار بودجه به مجلس شد و گفت: در مورد نوسان قیمت ارز و کاهش ارزش پول ملی و افزایش بی رویه قیمت کالاها از طریق انسجام و ارتقاء سطح سیستم اقتصادی تدبیر کنید.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از اینکه سفره مستضعفان هر روز کوچک‌تر می‌شود شرمنده‌ایم، خطاب به رئیس جمهور افزود: یادآور می‌شوم به عنوان رئیس شورای امنیت ملی برای برون رفت از وضعیت نامطلوب کشور در روابط بین‌الملل علاوه بر دیپلماسی سیاسی از همه ظرفیت‌های دیپلماسی عمومی شامل همکاری‌های فرهنگی، علمی، آموزشی به ویژه پارلمانی در جهت کاهش تأثیر شیطنت‌های دولت آمریکا بهره‌گیری کنید.

وی ادامه داد: به آقای روحانی در مورد ضرورت ساماندهی حاشیه نشینی و بافت‌های فرسوده در کلانشهرها به ویژه پایتخت تذکر می‌دهم.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به وزرای دادگستری و فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد رعایت قانون اساسی در رابطه با رسانه‌ها تذکر داد و تصریح کرد: توقیف رسانه در حکم اعدام است و این زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست.

مازنی یادآور شد: اتفاق روز جهانی کارگر نیز شایسته جمهوری اسلامی نبود و وزیر کشور این رفتار مهم را جبران کند. کمیسیون شوراها نیز باید هر چه سریعتر طرح برگزاری اجتماعات و راهپیمایی‌ها را به صحن علنی ارائه کند تا دیگر شاهد چنین برخوردهایی با تجمعات مردمی نباشیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: از وزیر علوم، تحقیقات و فناوری انتظار می‌رود مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها را با رفتار فرهنگی مدیریت کند و از برخورد سرهنگی با مسائل فرهنگی به شدت پرهیز کند چرا که چنین روش‌هایی تاکنون نه تنها تأثیر مثبتی نداشته بلکه همواره نتیجه عکس داده است البته از دانشجویان انتظار می‌رود خود مراقب عده‌ای قلیل باشند و همچنین آمر به معروف و ناهی از منکر باشند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet