هدر اصلی
1398/02/24 21:47:56
سرویس سیاسی
سعیدی مطرح کرد:

ریشه مشکلات اقتصادی کشور بیشتر به سوء تدبیر مسئولان برمیگردد

عضو فراکسیون ولایی مجلس معتقد است که ریشه مشکلات فعلی اقتصاد کشور قبل از آنکه به تحریم های آمریکا ربط داشته باشند به سوء تدبیر مسئولان بر می گردند.
ریشه مشکلات اقتصادی کشور بیشتر به سوء تدبیر مسئولان برمیگردد عضو فراکسیون ولایی مجلس معتقد است که ریشه مشکلات فعلی اقتصاد کشور قبل از آنکه به تحریم های آمریکا ربط داشته باشند به سوء تدبیر مسئولان بر می گردند. https://cdn.icana.ir/d/019/201902100865978440.jpg ریشه,مشکلات,اقتصادی,کشور,بیشتر,به,سوء,تدبیر,مسئولان,برمیگردد Icana

محمد اسماعیل سعیدی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تحریم ها ریشه اصلی مشکلات اقتصادی در کشور هستند اشاره کرد و گفت: همه مشکلات فعلی اقتصاد کشور اعم از تورم، جهش قیمت ها، اختلالات در بازار ارز، مشکل بیکاری و پایین آمدن ارزش پول ملی از سال های گذشته پیش بینی می شدند.

دشمنان با توجه  به وجود چراغ سبز از سوی دولتمردان تحریم ها را وضع کردند

وی افزود: در زمانی که به منظور پایین آوردن عدد تورم و اینکه با عنوان طرح کنترل تورم یک سیاستی توسط دولت از سال 92 تا 96 اتفاق افتاده بود درهمان موقع مشخص بود که تولید داخلی زیر بار این فشارمصنوعی که برای کنترل تورم ایجاد شده است؛ ضربه خواهد خورد.

نماینده مردم تبریز تصریح کرد: اگر بخواهیم ریشه مشکلات اقتصادی را بررسی کنیم باید به عقب برگشت و به بررسی این مسئله بپردازیم که اگر تحریم ها اعمال شدند حتما یک چراغ سبز به دشمنان نشان داده شده است و آنها با توجه به وجود چنین چراغ سبزی این تحریم ها را وضع کردند.

در برنامه پنجم دولت مکلف شده بود که سالانه 10 درصد از میزان وابستگی به نفت را کاهش دهد

عضو فراکسیون ولایی مجلس تاکید کرد: در برنامه پنجم توسعه دولت مکلف شده بود که سالانه 10 درصد از میزان وابستگی اقتصاد کشور به نفت را کاهش دهد که این کار را انجام نداده اند و البته مقرر شده بود که ارزش پول ملی، بحث مبارزه با بیکاری و همچنین مبارزه با قاچاق در اولویت کار دولت قرار بگیرد که متاسفانه هیچ کدام از این مسائل مهم را انجام نداده اند.

نماینده تبریز در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا تحریم ها ریشه اصلی مشکلات اقتصادی در کشور هستند اشاره و اظهار کرد: خام فروشی نفت و همچنین تکیه بر یکسری از شاخص ها و عوامل سبب شده است تا یک بیماری مزمن دامن اقتصاد ایران را فرا بگیرد.

مسئولان بایستی برای برون رفت از وضعیت اقتصادی از ظرفیت داخلی کشور استفاده می کردند

وی افزود: ریشه مشکلات فعلی اقتصاد کشور قبل از تحریم های آمریکا به سوء تدبیر مسئولان بر می گردد یعنی اگر مسئولان درایت به خرج می دادند و از ظرفیت های داخل کشور استفاده می کردند در حال حاضر این مشکلات برای کشورمان بوجود نمی آمد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet