هدر اصلی
1398/02/26 11:27:55
سرویس اجتماعی
هاشمی با انتقاد از توسعه صنعت دخانیات:

دولت از صنایع سازگار با انسان و محیط زیست حمایت کند

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از توسعه صنعت دخانیات گفت: درمان بیماری‌های ناشی از استعمال دخانیات، هزینه سنگینی را به وزارت بهداشت تحمیل می‌کنند.
دولت از صنایع سازگار با انسان و محیط زیست حمایت کند عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از توسعه صنعت دخانیات گفت: درمان بیماری‌های ناشی از استعمال دخانیات، هزینه سنگینی را به وزارت بهداشت تحمیل می‌کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101477302059.jpg دولت,از,صنایع,سازگار,با,انسان,و,محیط,زیست,حمایت,کند Icana

همایون هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اظهار مخالفت، نسبت به توسعه صنعت دخانیات در کشور گفت: معتقدم هیچ کشوری مصرف سیگار را به صفر نرسانده و مبارزه با افزایش مصرف دخانیات عمدتاً بحث پیشگیری، آموزش عمومی و آگاه سازی همگانی است اما واردات کاغذ سیگار برای توسعه صنعت دخانیات کشور در شرایطی که باید ارز کشور را با حساسیت بیشتری مصرف کنیم چرا که در انسداد و تحت تحریم قرا گرفته ایم، کار ناپسندی است و اقلام درجه یک و اولویت‌دار زیادی وجود دارند که به این ارز نیاز دارند.  

نماینده مردم میاندوآب، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به هزینه ۱۵ میلیون دلاری برای واردات کاغذ سیگار ادامه داد: توسعه صنایع دخانی با ارز دولتی در حالی که اقلام اساسی مورد نیاز عموم مردم را باید در اولویت قرار بگیرد، اشتباه است، اما در خصوص واردات کاغذ سیگار  با ارز خصوصی نظری نمی‌توانم بدهم.

دستگاه‌ها از توسعه صنایع امید آفرین و سالم حمایت کنند 

هاشمی با اعلام اینکه صنعت دخانیات، یکی از صنایع سودآور است، تصریح کرد: وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت صمت و وزارت بهداشت سه مثلثی هستند که باید به این موضوعات حساس باشند و توسعه صنایعی که برای مردم اشتغال و ارزش افزوده بدون صدمه به محیط زیست و انسانها به همراه دارند مورد حمایت قرار بگیرد.   

 درمان بیماری‌های ناشی از استعمال دخانیات، هزینه سنگینی را به وزارت بهداشت تحمیل می‌کنند

رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس شورای اسلامی، با طرح این سوال که چرا برای صنایع زیان آور و توصیه شده منفی رفتار توسعه‌ای در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: درمان بیماری‌های ناشی از استعمال دخانیات، هزینه سنگینی را به وزارت بهداشت تحمیل می‌کنند.

چرا برای صنایع زیان آور رفتار توسعه‌ای در نظر گرفته شده است؟

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از توسعه صنایع دخانی و زیان‌آور در کشور، خاطرنشان کرد: چرا برخی از دستگاه‌های دولتی، توسعه صنایع پاک و امیدافرین و سازگار با محیط زیست و انسان را در اولویت قرار نمی‌دهند و در مقابل صنایعی که توصیه نشده و توسعه‌اش به ضرر انسانها و محیط زیست است، در کانون توجه‌ قرار می‌گیرد؟ معتقدم این موضوع باید محل بررسی مجلس قرار بگیرد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet