شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1386/08/20 14:15:00
سرویس اقتصادی

یک فوریت استفساریه بررسی اینکه آیا 30 سال خدمت در خصوص ایثارگران هم محاسبه خواهد شد به تصویب رسید

یک فوریت طرح استفساریه ماده ۴۱ قانون الحاق موادی به تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مبنی بر اینکه آیا ۳۰ سال خدمت در خصوص ایثارگران هم محاسبه خواهد شد به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار  خانه ملت، الیاس نادران در مورد دلایل تهیه این استفساریه گفت: به دلیل ابهامی که در برداشت از قانون وجود دارد و باعث شده که برخی از ایثارگران دچار آسیب شوند این استفساریه مطرح شده است.

 وی گفت : در ماده 41 قانون الحاق موادی به تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ذکر شده است که افرادی که 30 سال خدمت نمایند بازنشسته محسوب می شوند و تنها با تصویب هیأت وزیران می توانند مجدداً به همکاری ادامه دهند .

 نماینده تهران گفت: در مورد ایثارگران در آنجا قید شده که 30 سال خدمت محاسبه می شود و همچنین نوشته اند که ایثارگران تا قبل از 30 سال خدمت از حکم این ماده مستثنی هستند.

نادران افزود: در آنجا (ماده 41 قانون الحاق موادی تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت) به دلیل اینکه فرض بر این است که افراد باید 30 سال خدمت کنند سئوالی را مطرح کرده ایم که چنین است آیا این 30 سال خدمت در مورد ایثارگران هم صدق می کند؟

وی تصریع کرد:  بدین معنا که اگر ایثارگرانی در واحد دولتی مشغول به کار هستند بدون احتساب امتیازات ایثارگری باید 30 سال خدمت کنند یا با ارفاق تخفیفاتی که در مورد آنها قائل می شوند حتی اینکه 30 سال خدمت نکنند چون از نظر دستگاه بازنشسته محسوب می شوند ما آنها را بازنشسته تلقی می کنیم و اجازه همکاری آنها را به دستگاه ذی ربط ندهیم.

 وی تصریع کرد: آنچه که از متن ماده 41 استفاده می شود این است که هرگونه به کارگیری افراد بازنشسته که کمتر از 30 سال خدمت کنند ممنوع است.   

گفتنی است دو فوریت طرح مذکور به رأی گذاشته شد که به تصویب نرسید و نمایندگان به بررسی یک فوریتی این طرح رأی مثبت دادند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet