هدر اصلی
1398/02/26 09:51:00
سرویس اقتصادی
حسینی‌کیا:

سیاست وزرات صمت استفاده از توان داخلی است

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید وزارت صنعت، معدن و تجارت با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در حوزه صنعت به دنبال استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی داخلی برای تامین نیازهای کشور است.
سیاست وزرات صمت استفاده از توان داخلی است عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می‌گوید وزارت صنعت، معدن و تجارت با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف در حوزه صنعت به دنبال استفاده از ظرفیت واحدهای تولیدی داخلی برای تامین نیازهای کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201709101547408099.jpg سیاست,وزرات,صمت,استفاده,از,توان,داخلی,است Icana

سیدجواد حسینی کیا عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره استفاده از جوانان برای حل مشکلات صنایع، گفت: برای حل مشکلات و رفع کمبود صنایع به ویژه صنعت خودروسازی باید از ظرفیت شرکت‌های داخلی که توان بالایی در تولید دارند استفاده کرد تا قطعات مورنیاز صنایع در داخل کشور تولید شود.

مافیا از رونق تولید جلوگیری می‌کند

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: مافیای خودرو با هدف کسب سود بیشتر از تولید بسیاری از محصولات در داخل جلوگیری می‌کنند و به دنبال واردات هستند این در حالی است که جوانان ایرانی توانایی بالایی در تولید قطعات موردنیاز خودرو دارند.

وی اظهار کرد: تامین تسهیلات یکی از راهکارهایی است که می‌تواند جوانان را به حضور در صنعت ترغیب کند از سوی دیگر باید با کاهش بوروکراسی، روند اداری را تسهیل کرد چراکه در حال حاضر جوانان مستعد، برای ثبت اختراع یا دریافت مجوز روزهای زیادی را در راهروهای ادارت سرگردان هستند. این موضوع می تواند تاثیرات نامناسبی بر عملکرد و اشتیاق آنها برای حضور در صنعت و رفع مشکلات این حوزه داشته باشد.

مجلس با تصویب قوانین زمینه واگذاری امور به جوانان را فراهم کند

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس می‌تواند با تصویب قوانین مناسب،  دستگاه‌های اجرایی را ملزم کند تا از ظرفیت شرکت‌ها و واحدهای تولیدی داخلی برای رفع نیازها استفاده کنند و در صورتی که این قانون اجرایی نشود دستگاه موردنظر را جریمه و مسئول مربوطه علیرغم پرداخت جریمه، محکومیت کیفری را نیز متحمل شود؛ قوانین سخت گیرانه زمینه واگذاری امور به جوانان را فراهم می کند.

دولت باید تمام امور را شفاف کند تا بساط دلالی‌ها و احتکار کالا برچیده شود از سوی دیگر قوه قضاییه باید به صورت ویژه با متخلفان این حوزه برخود کند

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مافیاها از رونق تولید جلوگیری می کنند زیرا آنها به دنبال سودهای بادکنکی و یک شبه هستند.

وی درباره اینکه رهبر معظم انقلاب وزارت صنایع را به تهیه فهرست موارد مورد نیاز واحدهای تولیدی (اعم از ماشین آلات، قطعات و مواد اولیه) و ارائه فراخوان برای رفع این نیازها توصیه مؤکد کردند، گفت: پس از دیدار با مقام معظم رهبری، با وزیر صنعت، معدن و تجارت صحبت کردم آقای رحمانی گفت "نمایشگاهی درباه نیازمندی‌های صنایع برگزار شده است تا از ظرفیت های داخلی برای رفع کمبودهای صنایع استفاده شود."

شفافیت فعالیت‌ها؛ برچیده شدن بساط دلالی‌ها

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت برخود جدی با با قاچاق، دلالی‌ها، خریدهای خیانتکارانه‌ی ارزاق عمومی و احتکار، ادامه داد: دولت باید تمام امور را شفاف کند تا بساط دلالی‌ها و احتکار کالا برچیده شود از سوی دیگر قوه قضاییه باید به صورت ویژه با متخلفان این حوزه برخورد کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet