شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1398/02/25 13:50:24
سرویس سیاسی
در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شد:

توضیحات بختیار در مورد تاسیس استان اصفهان شمالی

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: طرح تشکیل استان اصفهان شمالی مزیت‌های بسیار زیادی برای گلپایگان نیز دارد و این شهرستان تبدیل به فرمانداری ویژه می‌شود.
توضیحات بختیار در مورد تاسیس استان اصفهان شمالی نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس گفت: طرح تشکیل استان اصفهان شمالی مزیت‌های بسیار زیادی برای گلپایگان نیز دارد و این شهرستان تبدیل به فرمانداری ویژه می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903103833503194.jpg توضیحات,بختیار,در,مورد,تاسیس,استان,اصفهان,شمالی Icana

 علی بختیار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب کلیات طرح تاسیس استان اصفهان شمالی در کمیسیون، اظهار داشت: بحث تشکیل استان اصفهان شمالی را با آقای ساداتی نژاد نماینده مردم کاشان، آران و بیدگل مطرح کردیم و کارشناسی‌های لازم را انجام دادیم.

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: طرح تشکیل استان اصفهان شمالی مزیت‌های بسیار زیادی برای گلپایگان نیز دارد و این شهرستان تبدیل به فرمانداری ویژه می‌شود، بعلت وسعت استان اصفهان توازن در توسعه یافتگی استان اصفهان را شاهد نیستیم.

وی افزود: چهل سالی که از عمر انقلاب اسلامی گذشته نشان می‌دهد که بسیاری از بخش‌ها و شهرهای کم جمعیتی که نزدیک به شهر اصفهان بوده‌اند، امروز جمعیتی بیش از ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر دارند.

بختیار با بیان اینکه قدمت فرمانداری گلپایگان بیش از ۱۰۰ سال است اما هنوز جمعیتی با همان روند سابق را دارد و شهرستان خوانسار نرخ رشد منفی جمعیت را شاهد است، ادامه داد: فاصله ۱۸۰ کیلومتری از مرکز استان سبب شده است تا گرفتاری‌هایی را ایجاد کند، برای مثال انتقال بیمار از این شهرستان‌ها به مرکز استان مشکل آفرین است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی می گوییم مرکز تروما در گلپایگان داشته باشیم می گویند به دلیل کمبود جمعیت تعلق نمی گیرد ، در صورتی که در خمینی شهر نجف آباد و فلاورجان و شهرهای نزدیک اصفهان اگر کسی دچتر بیماری شود با سرعت به اصفهان می‌رسد.

وی افزود: بعد از امضای طرح تشکیل استان اصفهان شمالی دچار مشکلاتی شدیم و معتمدین شهر از ما درخواست کردند تا این طرح را مسکوت بگذاریم.

بختیار اظهار داشت: نظرسنجی سایت‌ها نشان می‌داد که مردم موافق این نیستند که با تشکیل استان اصفهان شمالی از استان اصفهان جدا شوند، به همین دلیل امضای خود را پس گرفتیم زیرا ما تابع نظر مردم هستیم.

نظرسنجی سایت‌ها نشان می‌داد که مردم موافق این نیستند که با تشکیل استان اصفهان شمالی از استان اصفهان جدا شوند، به همین دلیل امضای خود را پس گرفتیم زیرا ما تابع نظر مردم هستیم

نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اخیرا این طرح مسیر خود را در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها طی کرده و کلیات آن تصویب شده و جزئیات آن با شهرستان‌های زیر مجموعه مورد بحث قرار می‌گیرد.

بختیار گفت: قرار است جلسه دیگری را به همراه آقای ساداتی‌نژاد در گلپایگان داشته باشیم و راجع به مزایا و معایب این طرح با حضور مردم بحث کنیم و در نهایت نظر مردم را دنبال کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet