هدر موبایل
1388/07/14 14:51:00
سرویس سیاسی
رییس کمیسیون امنیت ملی خبر داد

سایت جدید قم از لحاظ پدافند عامل ایمنی است

**رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی از ایمنی بودن سایت جدید قم خبر داد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی موفقیت‌های حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه، تخلیه جنوب لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی و شکست رژیم را ریشه در تفکر برخاسته از جمهوری اسلامی ایران دانست.

علاء الدین بروجردی روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران پارلمانی گفت: اگر منحنی در ارتباط با جنبش مردمی و ضد رژیم صهیونیستی رسم شود بیانگر اینست که شیب منحنی به لحاظ مردمی سیر صعودی مثبت و تند دارد.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای عرب جبهه پایداری و مقاومت داشتند اما بعد از مدتی متاسفانه‌ تفکر مبارزاتی آنها جای خود را به سازش داد اما در بخش مردمی این موضوع عکس شد و مردم به میدان مبارزه به رژیم صهیونیستی وارد شدند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس موفقیت‌های عظیم در لبنان و فلسطین را مرهون رشادت‌های مردمی در سایه جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی در خصوص مذاکرات ژنو و انتقاد برخی نمایندگان مبنی بر عدم اطلاع از مذاکرات آن گفت: مجلس از طریق شورای عالی امنیت ملی که رئیس مجلس همواره در جریان امور آن قرار دارد و هم کمیته هسته‌ای که بنده هم عضو آن هستم مذاکرات ژنو را بررسی و پیگیری می‌کند، اینگونه نیست که مجلس بی اطلاع باشد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: گر چه تک تک نماینده‌ها در جریان ریز مذاکرات نیستند اما مجلس ساز و کارش مشخص است و بر مسایل نظارت دارد.

وی در خصوص گفتگوی هیات آمریکایی با جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات ژنو نیز گفت: آمریکایی‌ها خیلی علاقه‌مند تا با ایران رابطه برقرار کنند. ویلیام برنز معاون وزیر خارجه آمریکا در ژنو با اشتیاق خاص طرف ایران آمد که صحبت و گفتگو کنند، اما اصل گفتگو در رابطه با بسته پیشنهادی ایران بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خروجی مذاکرات ژنو را گفتگو در سطح معاونت ها دانست و افزود: این مذاکرات به همراه خود برد را برای ایران به همراه داشت.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی سایت جدید قم از لحاظ پدافند عامل ایمنی بوده و رژیم صهیونیستی قدرت این را ندارد آن را تهدید کند.

بروجردی در خصوص غنی سازی اتمی گفت: پس از انقلاب تغییراتی در خصوص فنی سازی اتمی اعمال شد تا سوخت نیروگاه 2 درصد باشد ما از آژانس درخواست کردیم آژانس هم این کار را به عهده آمریکا و روسیه قرار داد تا کارشناسان بنشیند تصمیم گیری کنند یکی از پیشنهادهای ما 5/3 تا 5 درصد بود تا تبدیل به 20 درصد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet