هدر اصلی
1398/02/28 09:29:00
سرویس اقتصادی
اکبری مطرح کرد:

مالیات پنهان باری بر روی دوش بخش کشاورزی

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: مالیات پنهانی بر بخش کشاورزی تحمیل می‌شود و این بخش نمی‌تواند با قیمت‌های دستوری توانمندی خود را نشان دهد.
مالیات پنهان باری بر روی دوش بخش کشاورزی عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: مالیات پنهانی بر بخش کشاورزی تحمیل می‌شود و این بخش نمی‌تواند با قیمت‌های دستوری توانمندی خود را نشان دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101522966236.jpg مالیات,پنهان,باری,بر,روی,دوش,بخش,کشاورزی Icana

علی اکبری عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص فرمایشات مقام معظم رهبری و تاکید ایشان بر توجه به بخش کشاورزی، گفت: بخش کشاورزی در نگاه مقام معظم رهبری و مجلس همواره مورد توجه بوده است، در جریانات اخیر که تفاوت نرخ ارز رخ داد شاهد بودیم که صادرات محصولات کشاورزی مازاد نیاز داخلی در بازارهای جهانی قابلیت رقابت دارند و می‌توانند برای کشور درآمدزایی کنند.

امکان رشد بخش کشاورزی با قیمت‌های دستوری وجود ندارد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس گفته رئیس جمهور بخش کشاورزی در سال‌های اخیر بخش کشاورزی توانسته حرکت مثبتی را داشته باشد هرچند که مالیات پنهانی بر بخش کشاورزی تحمیل می‌شود، تصریح کرد: کشاورزی با قیمت‌های دستوری نمی‌تواند توانمندی خود را نشان دهد.

بخش زیادی از اشتغال کشور مربوط به بخش کشاورزی است

وی افزود: بخش زیادی از اشتغال کشور مربوط به بخش کشاورزی است، خوشبختانه دانش بومی برای تولید محصولات کشاورزی را در اختیار داریم اما باید تلاش کنیم تا  بهره‌ری را در این بخش افزایش دهیم.

مقام معظم رهبری در خصوص محصولات استراتژیک مانند گندم تاکید داشتند که باید خودکفا باشیم

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقام معظم رهبری در خصوص محصولات استراتژیک مانند گندم تاکید داشتند که باید خودکفا باشیم هرچند که امکان واردات با قیمت پایین‌تر وجود داشته باشد.

صنایع تبدیلی به جایگاه اصلی خود نرسیده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه باید صنایع تبدیلی و فرآوری را توسعه داد زیرا این بخش نتوانسته به جایگاه اصلی خود دست پیدا کند، خاطرنشان کرد: در زمینه گیاهان دارویی فضای زیادی برای فعالیت وجود دارد که امیدواریم دولت و نمایندگان به این بخش توجه ویژه‌ای داشته باشند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet