هدر موبایل
1398/02/27 16:16:47
سرویس سیاسی
نقوی حسینی با اشاره به سفر ظریف به هند مطرح کرد؛

بازگشت نگاه دیپلماسی اقتصادی ایران به سمت شرکای سنتی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است علیرغم اینکه حدود ۵ سال نگاه به شرق و همسایگان مغفول مانده بود، اکنون فرصت خوبی برای برقراری روابط و افزایش مناسبات با کشورهایی همچون چین، روسیه و هند است.
بازگشت نگاه دیپلماسی اقتصادی ایران به سمت شرکای سنتی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است علیرغم اینکه حدود 5 سال نگاه به شرق و همسایگان مغفول مانده بود، اکنون فرصت خوبی برای برقراری روابط و افزایش مناسبات با کشورهایی همچون چین، روسیه و هند است. https://cdn.icana.ir/d/019/45903.jpg بازگشت,نگاه,دیپلماسی,اقتصادی,ایران,به,سمت,شرکای,سنتی Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به سفر اخیر ظریف به هندوستان گفت: مراودات جمهوری اسلامی با همسایگان و به ویژه شرکای سنتی کشورمان همچون هند، چین و روسیه در همه برهه های تعاملات اقتصادی اهمیت دارد و به خصوص این اهمیت در شرایط تحریم افزایش می یابد.

زمان جبران کوتاهی‌ها برای برقراری روابط با همسایگان و کشورهای شرقی فرا رسیده است

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: متأسفانه در برهه ای از زمان کوتاهی در ارتباط با برقراری و استحکام روابط با همسایگان و شرکای شرقی صورت گرفت و هرچه این هشدار داده شد که نباید در موضوع اقتصادی به غربی ها پرداخت و نگاه به شرق و همسایگان مهم است اما توجه چندانی نشد.

سید حسین نقوی حسینی

وی در ادامه با بیان اینکه طی حدود 5 سال نگاه به شرق و همسایگان مغفول ماند، عنوان کرد: در حال حاضر دولت متوجه اهمیت ارتباط با کشورهای شرقی و همسایگان شده و در صدد تقویت روابط برآمده است از این رو سفرهای وزیر خارجه به این کشورها نیز افزایش یافته است.

نقوی حسینی ادامه داد: اکنون دیپلماسی ما در روابط با همسایگان تغییر کرده و به شرکای سنتی خود می پردازیم و مراوده با همسایگان را در پیش گرفته ایم که خود می تواند دستاورد خوبی برای کشور داشته باشد.

پاکستان به‌خاطر بی‌توجهی دیپلماسی کشورمان تحت تأثیر فشارهای بین‌المللی قرار گرفته است

وی با تأکید بر ضرورت جلب اعتماد کشورهای همسایه برای ادامه همکاری ها خاطرنشان کرد: زمینه همکاری با پاکستان از گذشته وجود داشته اما مورد توجه دولت نبود و باعث شد سران این کشور تحت تأثیر فشارهای بین المللی قرار گرفته و مواضع خود را متفاوت کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان اظهار داشت: با این حال باید در راستای همراهی پاکستان نیز تلاش کرد چنانچه عمران خان در سفری که به ایران داشت گفتگوهای خوبی صورت گرفت و با پیگیری اجرای توافقات و مناسبات می توان نسبت به جلب اعتماد آنها گام برداشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet