هدر موبایل
1398/02/27 12:45:06
سرویس اجتماعی
رئیس سازمان غذا و دارو ؛

کمبود مقطعی برخی داروها به سرعت برطرف می‌شود

رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه ذخایر دارویی کشور مطلوب است تاکید کرد که کمبود برخی داروها مقطعی است و به سرعت برطرف می‌شود.
کمبود مقطعی برخی داروها به سرعت برطرف می‌شود رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید بر اینکه ذخایر دارویی کشور مطلوب است تاکید کرد که کمبود برخی داروها مقطعی است و به سرعت برطرف می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902104803285683.jpg کمبود,مقطعی,برخی,داروها,به,سرعت,برطرف,می‌شود Icana

مهدی پیرصالحی در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شرکت‌های دارویی ایرانی نسبت به تولید و تامین داروها اقدام می‌کنند، گفت: از کشورهای مختلفی تامین دارو داریم و عمده داروهای ساخته شده از کشورهای اروپایی است.

خوشبختانه ذخایر دارویی کشور مناسب و مطلوب است

رئیس سازمان غذا و دارو افزود: مواد اولیه نیز از کشورهای هند، چین و ایران تامین می‌شود و خوشبختانه ذخایر دارویی کشور مناسب و مطلوب است البته ممکن است در مورد برخی اقلام دارویی کمبودهایی را به دلیل شرایط تحریم و مشکلات ارسال پول داشته باشیم.

مردم مطمئن باشند کمبود برخی داروها مقطعی است و به سرعت برطرف می‌شود

پیرصالحی با تاکید بر اینکه مردم مطمئن باشند کمبود برخی داروها مقطعی است و به سرعت برطرف می‌شود، ادامه داد: در زمینه تامین دارو هیچ شرکت دارویی یا هلال احمر شامل تحریم نشده اما تحریم‌های مالی عملا همه را درگیر کرده و هلال احمر برای انتقال پول و دریافت دارو مشکل دارد.

وی یادآور شد: شرکت‌های دارویی خصوصی یا نیمه دولتی نیز با مشکل مواجه هستند و برخلاف تمامی ضوابط بین‌‌المللی مشکل تحریم شامل دارو نیز شده این در حالی است که بر اساس ضوابط بین الملل پول دارو و نقل و انتقالات دارو باید از تحریم ها معاف باشد اما متاسفانه  پول دارو مانند تمامی کالاهای دیگر تحت کنترل است و به سختی جابجا می شود.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد تامین داروی مناطق سیل زده، گفت: در هیچکدام از استان های سیل زده کمبود دارو و تجهیزات پزشکی را نداشتیم و هلال احمر و معاونت های غذا و دارو در استان ها به شدت پیگیر بودند و ستاد بحران را در سازمان غذا و دارو علیرغم تعطیلات نوروزی تشکیل دادیم.

هیچ گزارشی در زمینه کمبود دارو در مناطق سیل زده نداشتیم

وی ادامه داد: تاکنون هیچ کمبودی در زمینه اقلام دارویی در مناطق سیل زده نداشتیم و هیچ گزارشی نیز از دانشگاه ها در زمینه کمبود دارو ارائه نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet