هدر موبایل
1398/02/28 10:52:26
سرویس اقتصادی
خضری:

گرانی و تحریم‌های داخلی مردم را عصبانی کرده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر که شاهد این همه حجم از تورم و گرانی هستیم، ۹۹ درصد آن ناشی از سوء مدیریت ها و تحریم های داخلی است.
گرانی و تحریم‌های داخلی مردم را عصبانی کرده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر که شاهد این همه حجم از تورم و گرانی هستیم، ۹۹ درصد آن ناشی از سوء مدیریت ها و تحریم های داخلی است. https://cdn.icana.ir/d/019/201608101901955181.jpg گرانی,و,تحریم‌های,داخلی,مردم,را,عصبانی,کرده,است Icana

رسول خضری؛ عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص کاهش اقلام مصرفی در فروشگاه ها با بیان اینکه تورم، گرانی و تحریم‌های داخلی مردم را عصبانی کرده است افزود: در دوران هشت سال جنگ تحمیلیفشارهای اقتصادی و سیاسی زیادی بر ایران وارد می‌شد ولی بحث گرانی و تورم نداشتیم در حال حاضر که جنگی نیست ما شاهد این همه حجم از تورم و گرانی هستیم که ۹۹ درصد آن ناشی از سوء مدیریت های داخلی است.

در دوران هشت سال جنگ تحمیلی فشارهای اقتصادی و سیاسی زیادی بر ایران وارد می‌شد ولی بحث گرانی و تورم نداشتیم در حال حاضر که جنگی نیست ما شاهد این همه حجم از تورم و گرانی هستیم که ۹۹ درصد آن ناشی از سوء مدیریت های داخلی است.


وی گفت: نبود نظارت‌های دقیق دولت و مجلس باعث بروز مشکلات اقتصادی و معیشتی شده به این نحو که مجلس قانونگذاری و وظیفه اصلی نظارت را بر عهده دارد که به نظر من در این مورد کوتاهی کرده است و دولت نیز در حوزه مدیریت بسیار عملکرد ضعیفی داشته است.

وزیر صمت زمان کافی برای رسیدگی به وضع بازار را ندارد
خضری ادامه داد: برای برون رفت از شرایط فعلی وزارتخانه های اقتصاد، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت نقش کلیدی دارند زمانی که وزارت بازرگانی از صنعت و معدن جدا بود عملکرد بهتری داشت که در حال حاضر به علت گستردگی موضوعات و حوزه‌ها وزیر صمت زمان کافی برای رسیدگی به این مجموعه را ندارد.

تحریم های داخلی علت اصلی گرانی اقلام اساسی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بیان کرد:حدود یک درصد جمعیت جهان و شش درصد ثروت دنیا در کشور ماست ولی به دلیل تحریم های داخلی و ضعف مدیریت در کشور شاهد افزایش روز به روز قیمت اقلام هستیم ابزار نظارتی مجلس کم نیست و می تواند از طریق سوال، استیضاح، گزارش از دیوان محاسبات و سازمان بازرسی کشور ورود کند و باید از ظرفیت‌های مجلس برای بهبود شرایط فعلی جامعه استفاده کرد.

پایان پیام/

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet