هدر موبایل
1398/02/28 10:33:43
سرویس سیاسی
کمالی پور:

عدم اجرای قانون جدید انتخابات، تلاش مجلس را بیهوده جلوه می‌دهد

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: اگر قانون جدید انتخابات مجلس اجرایی نشود، ممکن است گفته شود مجلس کار عبثی را انجام داده و قانون به انتخابات ۲ اسفندماه نرسیده است.
عدم اجرای قانون جدید انتخابات، تلاش مجلس را بیهوده جلوه می‌دهد عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس گفت: اگر قانون جدید انتخابات مجلس اجرایی نشود، ممکن است گفته شود مجلس کار عبثی را انجام داده و قانون به انتخابات 2 اسفندماه نرسیده است. https://cdn.icana.ir/d/019/201707106442369947.jpg عدم,اجرای,قانون,جدید,انتخابات،,تلاش,مجلس,را,بیهوده,جلوه,می‌دهد Icana

یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص وضعیت سرنوشت قانون انتخابات مجلس، اظهار داشت: با وضعیتی که در بررسی این طرح به وجود آمده، بعید است طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در این دوره از انتخابات اجرایی شود.

عضو کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: جدول زمان‌بندی نیز مشخص شده است و حتی اگر شورای‌نگهبان ایراد نگیرد، بعید است به زمان بندی انتخابات برسد مگر اینکه ساز و کاری تعیین شود و زمان‌بندی‌ها تغییر کند.

وی افزود: با توجه به اینکه وزارت کشور جدول زمان بندی را اعلام کرده است، بنظر می‌رسد که انتخابات ۲ اسفند ماه بر مبنای این قانون برگزار نشود.

کمالی‌پور ادامه داد: طبیعتا اجرای قانون جدید به لحاظ سیاسی تبعاتی را داشته باشد اما این طرح مزایایی نیز به دنبال خواهد داشت.

نماینده مردم جیرفت در مجلس شورای اسلامی گفت: بررسی و تصویب طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس، وقت مجلس را گرفته است و اگر نظر شورای نگهبان بر تایید قانون باشد، ساز و کار اجرایی شدن آن نیز فراهم شود خوب است.

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس بیان کرد: اگر این قانون اجرایی نشود، ممکن است گفته شود مجلس کار عبثی را انجام داده و قانون به انتخابات 2 اسفندماه نرسیده است.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet