هدر موبایل
1398/02/28 16:13:10
سرویس اقتصادی
مالیات بر عایدی سرمایه در مسیر تصویب و اجرا؛

آیا برج های میلیاردی خالی از سکنه مشمول احتکار می شوند‌؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:مالیات بر خانه های خالی موجب عرضه بیش از ۲ میلیون خانه خالی به بازار خرید و اجاره می شود.
آیا برج های میلیاردی خالی از سکنه مشمول احتکار می شوند‌؟ عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:مالیات بر خانه های خالی موجب عرضه بیش از ۲ میلیون خانه خالی به بازار خرید و اجاره می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905103203444223.jpg آیا,برج,های میلیاردی,خالی,از,سکنه,مشمول,احتکار,می,شوند‌؟ Icana

احمد انارکی محمدی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به بررسی طرح مالیات بر عایدی سرمایه در کمیسیون متبوع خود، گفت: در تمام دنیا مقابله با تورم ناشی از دلالی و سوداگری از طریق شفافیت نظام مالی و اقتصادی و نهایتا از طریق نظام مالیاتی انجام می شود.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه کنترل فاصله طبقاتی نیز در یک فضای شفاف و با اخذ مالیات ممکن است، افزود: نظام مالیاتی نه تنها محل درآمد پایدار اقتصادی است، بلکه به عنوان عامل تنظیم عوامل اقتصادی از جمله تورم و زمینه سوداگری است.

 

احمد انارکی محمدی

 

یارانه پنهان باید برای عدالت محوری به یارانه نقدی تبدیل شود

وی با اشاره به اینکه مالیات بر عایدی سرمایه یکی از ضرورت های کشور است، ادامه داد: در کشوری که ۹۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان توزیع می شود، عده ای با استفاده از این ظرفیت و خیلی بیشتر از سهم خود، به سرمایه خود می افزایند که این امر با عدالت فاصله دارد.

مالیات بر عایدی سرمایه و خانه های خالی باید خیلی پیش از این ها تصویب و اجرایی می شد، اما به بهانه احتمال افزایش قیمت مسکن و غیره از دستور کار خارج شده است

انارکی با بیان اینکه برای عدالت محوری باید یارانه پنهان به یارانه نقدی تبدیل شود و یا مالیات بر عایدی سرمایه اجرایی شود، تاکید کرد: در بسیاری از کشورهایی که حتی یارانه پنهانی هم وجود ندارد، اما مالیات بر عایدی سرمایه از مردم دریافت می کنند.

مالیات بر خانه های خالی موجب عرضه بیش از ۲ میلیون خانه خالی به بازار خرید و اجاره می شود

وی با اشاره به اینکه مالیات بر خانه های خالی می تواند موجب عرضه بیش از ۲ میلیون خانه خالی به بازار خرید و اجاره شود، افزود: زمانی که یک تولیدکننده به دلیل نگهداشت ذخایر احتیاطی مواد اولیه مشمول تعزیرات می شود، چرا برج های صدها میلیاردی در جلوی چشمان همه مردم مشمول احتکار نمی شوند‌.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: بیشترین التهابات تورمی که در اقتصاد کشور تاثیر گذار بوده تورم بخش مسکن است که بر تغییرات قیمت بسیاری از کالا ها و حتی دلار نیز تاثیر افزایشی داشته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مالیات بر عایدی سرمایه و مالیات بر خانه های خالی باید در مسیر تصویب و اجرا قرار گیرد، تصریح کرد: مالیات بر عایدی سرمایه و خانه های خالی باید خیلی پیش از این ها تصویب و اجرایی می شد، اما به بهانه احتمال افزایش قیمت مسکن و غیره از دستور کار خارج شده است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet