هدر موبایل
1398/02/28 13:43:00
سرویس فرهنگی
گرمابی تاکیدکرد:

کاهش جمعیت روستاها زنگ خطری برای کشور است

نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه روستاهای کشور از نظر پاسداری استراتژیک و تامین امنیت غذایی نباید خالی ازسکنه شوند،گفت:کاهش جمعیت روستاها به منزله‌ زنگ خطری برای کشور است.
کاهش جمعیت روستاها زنگ خطری برای کشور است نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه روستاهای کشور از نظر پاسداری استراتژیک و تامین امنیت غذایی نباید خالی ازسکنه شوند،گفت:کاهش جمعیت روستاها به منزله‌ زنگ خطری برای کشور است. https://cdn.icana.ir/d/019/201711106633275010.jpg کاهش,جمعیت,روستاها,زنگ,خطری,برای,کشور,است Icana

حمید گرمابی در گفت وگوبا خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  تبعات منفی مهاجرت  روستاییان از روستاها به شهرها،گفت: یکی از راهکاری اساسی برای جلوگیری مهاجرت روستاییان  به شهرها ایجاد فرصتهای اشتغال پایدار است تا بتوان به جای مهاجرت روستاییان به شهرها، شاهد شکل گیری مهاجرت معکوس از  شهرها به روستاها باشیم.

ماندگاری روستاییان در روستاها  با توسعه صنایع تبدیلی در  حوزه کشاورزی

نماینده مردم در نیشابور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای ماندگاری  روستاییان  در شهرها  بهترین راهکار  توسعه  صنایع  تبدیلی  در دل روستاها  است  تا پس از  تولید محصولات کشاورزی  با صنایع تبدیلی مدرن  محصولات  را روانه  بازارهای  داخلی  و خارجی  در  حوزه  کشاورزی  کرد.

 وی تصریح کرد:   بهترین  راهکار برای جان گرفتن  اقتصاد  روستایی، سرمایه گذاری  در حوزه تولید واشتغال  در روستاهای کشور  است که به نوعی معدن ظرفیتهای اقتصادی و اجتماعی کشور  برشمرده می شوند.

 گرمابی افزود: صنایع تبدیلی روستایی می بایست به کنسرسیوم های صادراتی متصل شوند تابتوان صادرات محصولات کشاورزی در کشور را توسعه مند کرد واین در حالی است که افزایش توان صادرات در حوزه صنایع تبدیلی روستایی با  اتصال صنایع کوچک  به یکدیگر به طریق یکپارچه در حوزه کشاورزی امکان پذیر است.

کاهش جمعیت روستاها به منزله‌ای زنگ خطری برای کشور است

 عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس  بابیان اینکه روستاهای کشور از نظر پاسداری استراتژیک و تامین امنیت غذایی نباید خالی ازسکنه شوند یادآورشد:کاهش جمعیت روستاها به منزله‌ای زنگ خطری برای کشور است.

پایان پیام

 

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet