خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/02/28 12:53:39
سرویس اجتماعی
اکبری:

احتمال ورود موج جدید ملخ‌های صحرایی به ایران

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، با بیان اینکه سمپاشی تنها راه مبارزه با ملخ‌های مهاجم است، گفت: با توجه به اینکه ملخ‌ها در مناطق قبلی و کانون‌های اولیه تخم‌ریزی کرده‌اند، احتمال ورود موج جدید ملخ‌های صحرایی به کشور وجود دارد.
احتمال ورود موج جدید ملخ‌های صحرایی به ایران عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، با بیان اینکه سمپاشی تنها راه مبارزه با ملخ‌های مهاجم است، گفت: با توجه به اینکه ملخ‌ها در مناطق قبلی و کانون‌های اولیه تخم‌ریزی کرده‌اند، احتمال ورود موج جدید ملخ‌های صحرایی به کشور وجود دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201901101522966236.jpg احتمال,ورود,موج,جدید,ملخ‌های,صحرایی,به,ایران Icana

علی اکبری در  گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در مورد هجوم ملخ های مهاجر به برخی استان های کشور، گفت:  ملخ‌های مهاجم و از نوع ملخ‌های صحرایی بوده که خطرناک‌ترین نوع ملخ برای محصولات کشاورزی است.

 نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مخل‌های صحرایی مهاجم دارای قدرت پرواز بیش 200 کیلومتر و سرعت تخم‌گذاری و تکثیر بسیار بالا هستند. این نوع ملخ‌ها پتانسیل بسیار زیادی برای تخریب مزارع دارند و به هر منطقه‌ای که وارد می‌شوند نوعی قحطی ایجاد می‌کنند.    

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اگر کشورهای مرجع در کانو‌ن‌های اولیه با ملخ‌ها مقابله کنند، کشورهای بعدی دچار حادثه نمی‌شوند، ادامه داد: اکثر ملخ‌ها برای تامین غذا از کشور عربستان حرکت کرده و  به جنوب کشور وارد شدند ، ملخ‌های صحرایی مهاجم از استان هرمزگان به جنوب فارس و خوزستان حرکت‌کردند و احتمالا به سیستان و بلوچستان هم خواهند رسید.

هجوم بیش از 50 میلیون ملخ به ایران/ سمپاشی تنها راه مبارزه با ملخ‌های مهاجم

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در رابطه با روش‌های مبارزه با ملخ‌های مهاجم، افزود: تنها راه مبارزه با آنها سمپاشی کانو‌ن ها و مراکز تجمع ملخ‌ها است، چرا که در برخی از مواقع بیش از 50 میلیون ملخ در یکی منطقه وجود دارد. البته ممکن است در حین عملیات سم‌پاشی محیط زیست نیز آسیب ببیند اما خسارت وجود ملخ‌ها به مراتب بیشتر است.

احتمال ورود موج جدید ملخ های صحرایی به ایران وجود دارد

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به اینکه ملخ‌ها در مناطق قبلی و کانون‌های اولیه تخم‌ریزی کرده اند، احتمال ورود موج جدید ملخ‌های صحرایی به کشور وجود دارد.

تخم ملخ‌ها سال‌ها در زمین‌ باقی می‌ماند 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هر جا که کشتار ملخ‌ها انجام شود، حدود 10 الی 20 درصد آنها فرار می کنند و کشته نمی‌شوند. از طرفی حتی بعد از سم‌پاشی نیز تخم ملخ‌ها سال‌ها در عمق 7 الی 10 سانتی متری زمین باقی می‌ماند. 

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی درباره تاثیرات ملخ‌های مهاجم بر محیط‌زیست، خاطر نشان کرد: هدف آنها محصولات زراعی و باغ‌‎ها است، اما با توجه به عملیات سم‌پاشی به موقع حجم خسارت‌ها بسیار کاهش پیدا کرده و بیشتر خسارت‌ها به پوشش گیاهی و مراتع وارد شده است/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet