خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1398/02/28 16:19:29
سرویس اقتصادی
سعادت مطرح کرد:

احتمال سرایت ملخ‌های صحرایی به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: سازمان برنامه و بودجه تنها ۳ میلیارد تومان در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار داده است، با میزان اعتبار تخصیص یافته امکان مبارزه گسترده با ملخ‌های صحرایی وجود ندارد.
احتمال سرایت ملخ‌های صحرایی به استان‌های کهگیلویه و بویراحمد و فارس عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: سازمان برنامه و بودجه تنها 3 میلیارد تومان در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار داده است، با میزان اعتبار تخصیص یافته امکان مبارزه گسترده با ملخ‌های صحرایی وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201603105110876871.jpg احتمال,سرایت,ملخ‌های,صحرایی,به,استان‌های,کهگیلویه,و,بویراحمد,و,فارس Icana

محمد باقر سعادت عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، درخصوص مقابله با ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر، گفت: ملخ‌های صحرایی مدت‌ها است که با هجوم خود در استان‌هایی مانند بوشهر، هرمزگان و سیستان بلوچستان خسارات بسیار زیادی را به بار آورده‌اند.

مبارزه با ملخ‌ها از هوا و زمین ادامه دارد

نماینده مردم دشستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هجوم ملخ‌ها در استان بوشهر به ویژه شهرستان دشستان بسیار وحشت‌ناک است، ادامه داد: مبارزه با ملخ‌های صحرایی در استان بوشهر به وسیله پهپاد، هواپیما سم‌پاشی و تراکتور آغاز شده اما نیاز به اعتبار بسیار بیشتری دارد.

جهادکشاورزی تجهیزات کافی در اختیار ندارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سازمان برنامه و بودجه تنها 3 میلیارد تومان در اختیار سازمان حفظ نباتات قرار داده است، ادامه داد: با میزان اعتبار تخصیص یافته امکان مبارزه گسترده با ملخ‌های صحرایی وجود ندارد و وزارت جهاد کشاورزی به دلیل کمبود امکانات و ادوات مجبور به اجاره تجهیزات از قبیل تراکتور و تانکر سم‌پاشی از بخش خصوصی است.

ملخ

 

اعتبار مبارزه با ملخ‌ها کافی نیست

سعادت، ادامه داد: برای مقابله با ملخ‌های صحرایی در استان‌های درگیر مانند کرمان، هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان و خوزستان باید اعتبارات بیشتری در نظر گرفته شود زیرا وزارت جهاد کشاورزی باید هزینه و دستمزد نیروهای به کارگرفته را پرداخت کند.

احتمال سرایت ملخ‌های صحرایی به استان‌های کهگیلویه و بویر احمد و فارس وجود دارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی  در پایان با تاکید بر اینکه احتمال سرایت ملخ‌های صحرایی به استان‌های کهگیلویه و بویر احمد و فارس با توجه به همجواری با استان‌های آلوده وجود دارد، خاطرنشان کرد: میزان خسارات تاکنون برآورد نشده اما در استان بوشهر و سیستان و بلوچستان شاهد هستیم که حتی پوسته درختان نیز خورده شده است. /

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet