هدر موبایل
1398/02/28 14:18:48
سرویس استان ها
حسن سلیمانی در گفت‌وگو با خانه ملت مطرح شد:

آخرین وضعیت احداث کارخانه قند در کنگاور

نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس گفت: شرکت توسعه سرمایه گذاری شهرستان کنگاور تاسیس شده تا پس از خرید سهام اولیه توسط مردم، براساس قانون بودجه ۹۸ تسهیلات کم سود به این شرکت جهت احداث کارخانه قند کنگاور اختصاص یابد.
آخرین وضعیت احداث کارخانه قند در کنگاور نماینده کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس گفت: شرکت توسعه سرمایه گذاری شهرستان کنگاور تاسیس شده تا پس از خرید سهام اولیه توسط مردم، براساس قانون بودجه 98 تسهیلات کم سود به این شرکت جهت احداث کارخانه قند کنگاور اختصاص یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/201606104352703818.jpg آخرین,وضعیت,احداث,کارخانه,قند,در,کنگاور Icana

حسن سلیمانی نماینده مردم کنگاور، صحنه و هرسین در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص وضعیت احداث کارخانه قند کنگاور، اظهار داشت: در رابطه با کارخانه قند کنگاور تلاش های اولیه را انجام داده‌ایم و شرکت توسعه سرمایه گذاری شهرستان کنگاور تاسیس و مدیرعامل این شرکت تلاش خود را انجام می دهد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مردم اکنون می‌توانند سهام اولیه را خریداری کنند تا هرچه سریعتر تسهیلات به این شرکت اعطا شود.

وی افزود: الزامات قانون بودجه سال 98 کشور دولت را به اعطای تسهیلات کم سود به کارخانه‌ها ترغیب کرده است و می‌توانیم با احداث کارخانه قند و تبدیل چغندر به قند در منطقه، امیدوار به ایجاد شرایط مناسب و بهره برداری باشیم.

سلیمانی ادامه داد: سطح کشت و میزان بهره‌برداری چغندر قند در کنگاور و شهرستان‌های اطراف بالا است و سالانه تا 800 هزار تن نیز برداشت می‌شود.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت استان کرمانشاه برای تبدیل چغندر به قند کمتر از 300 هزار تن است و مابقی تولید کشاورزان به کارخانه قندهای اصفهان و خراسان فرستاده می‌‍شود، این ظرفیت باید مورد توجه قرار گیرد، چغندر یک کشت استراتژیک برای کشاورزان، دامداران و صنعت است.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه در مجلس بیان کرد: احداث کارخانه قند در کنگاور یک چرخه چند منظوره است و اشتغالزایی فراوانی نیز به دنبال خواهد داشت و هزینه آن نیز کم است و اگر مردم استقبال کنند بسیار مفید خواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet