هدر موبایل
1398/02/29 08:50:00
سرویس اجتماعی
ابراهیمی:

رفع تشنگی دریاچه ارومیه با انتقال آب از وان ترکیه

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در رابطه با امکان انتقال آب از دریاچه وان به دریاچه ارومیه، گفت: انتقال آب دریاچه وان ترکیه به دریاچه ارومیه می‌تواند در پایداری سطح سبز و دوام دریاچه ارومیه موثر باشد.
رفع تشنگی دریاچه ارومیه با انتقال آب از وان ترکیه عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در رابطه با امکان انتقال آب از دریاچه وان به دریاچه ارومیه، گفت: انتقال آب دریاچه وان ترکیه به دریاچه ارومیه می‌تواند در پایداری سطح سبز و دوام دریاچه ارومیه موثر باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/201903100717182314.jpg رفع,تشنگی,دریاچه,ارومیه,با,انتقال,آب,از,وان,ترکیه Icana

علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در رابطه با صحبت‌های رئیس سازمان محیط زیست مبنی بر اینکه امکان انتقال آب از دریاچه وان به دریاچه ارومیه وجود دارد چرا که خشک شدن دریاچه ارومیه تهدیدی جدی برای منطقه است، گفت: هر چقدر به سمت غرب حرکت‌ کنیم وضعیت بارندگی بیشتر و کیفیت آب نیز بهتر می‌شود. بنابر این اگر شرایطی فراهم شود که  آب اضافی از دریاچه وان ترکیه وارد دریاچه ارومیه شود، بسیار خوب و ذی‌قیمت است.

احیای دریاچه ارومیه با انتقال آب از دریاچه وان امکان پذیر می‌شود

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: انتقال آب دریاچه وان ترکیه به دریاچه ارومیه و تعاملاتی این چنینی به جهت اینکه دریاچه وان حوزه آبریز محسوب می‌شود و میزان بارش باران نیز به نسبت بالاتر از ایران است، می‌تواند در پایداری سطح سبز و دوام دریاچه ارومیه مناسب باشد.

برداشت‌های غیرمجاز  از سفره‌های آب زیر زمینی دریاچه ارومیه را با مشکل مواجه کرده است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه احیای دریاچه ارومیه یک اتفاق بود و باید برای تداوم حیات آن برنامه داشته باشیم، تصریح کرد: بارندگی‌های اخیر حجم آب دریاچه ارومیه را بهبود بخشید، اما متاسفانه برداشت‌های غیر مجاز و بیش از حد از سفره‌های آب زیر زمینی دریاچه ارومیه را با مشکل مواجه کرده است. 

اگر به هر شکلی بتوانیم آب وارد کشور کنیم، به این کشور خدمت کرده‌ایم

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد ستاد احیای دریاچه ارومیه خاطر نشان کرد: ستاد احیای دریاچه ارومیه تشکیلاتی اداری و اجرایی است و نمی‌تواند برای احیا و ماندگاری آبی دریاچه ارومیه بارندگی را افزایش دهد و صرفاً باید با مدیریت حقابه دریاچه تراز آب را بهبود ببخشد، بنابر این اگر به هر شکلی بتوانیم آب وارد کشور کنیم، به این کشور خدمت کرده‌ایم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet