هدر موبایل
1398/02/29 09:10:00
سرویس اجتماعی
ساعی هشدار داد:

افزایش اجاره بها عامل موثر تهدید سلامت روان، کاهش ازدواج و افزایش اختلافات خانوادگی

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه افزایش سرسام آور نرخ اجاره بها سلامت روان خانواده ها را تحت تاثیر قرار داده، گفت: چگونه نرخ معینی برای گوشت، نان و طلا وجود دارد اما برای اجاره بها نمی توان سقف معینی را مشخص کرد.
افزایش اجاره بها عامل موثر تهدید سلامت روان، کاهش ازدواج و افزایش اختلافات خانوادگی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه افزایش سرسام آور نرخ اجاره بها سلامت روان خانواده ها را تحت تاثیر قرار داده، گفت: چگونه نرخ معینی برای گوشت، نان و طلا وجود دارد اما برای اجاره بها نمی توان سقف معینی را مشخص کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904109346067866.jpg افزایش,اجاره,بها,عامل,موثر,تهدید,سلامت,روان،,کاهش,ازدواج,و,افزایش,اختلافات,خانوادگی Icana

زهرا ساعی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از افزایش سرسام آور اجاره بها انتقاد کرد و گفت: با توجه به جهش قیمت مسکن و اجاره در سال 97 طبیعی بود که در سال 98 تغییر فاحشی در قیمت ها نداشته باشیم اما متاسفانه با افزایش قیمت اجاره و مسکن روبرو شدیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با یادآوری اینکه در فصل جابجایی و نقل انتقالات مسکن قرار داریم، افزود: افزایش اجاره بها اقشار ضعیف جامعه را با مشکلات زیادی مواجه کرده به گونه ای که در برخی مناطق تا 2 تا 3 برابر افزایش قیمت داشتیم.

قیمت‌گذاری سلیقه‌ای مسکن

وی از قیمت گذاری سلیقه ای مسکن انتقاد کرد و گفت: متاسفانه صاحب خانه ها نرخ اجاره ها را سلیقه ای اعمال می کنند و هیچ نظارتی نیز بر روی این موضوع صورت نمی گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: به طور قطع باید با در نظر گرفتن معیاری برای قیمت گذاری و ارزش گذاری واحدهای مسکونی از افزایش سلیقه ای اجاره بها جلوگیری کرد.

چگونه نرخ معینی برای گوشت، نان و طلا وجود دارد اما برای اجاره بها نمی توان سقف معینی را مشخص و تعیین کرد

ساعی افزود: چگونه نرخ معینی برای گوشت، نان و طلا وجود دارد اما برای اجاره بها نمی توان نرخ و سقف معینی را مشخص و تعیین کرد؛ می طلبد وزارت راه و شهرسازی ورود  و با تشدید نظارت ها این موضوع را رها نکند.

برخی صاحب‌خانه‌ها از آشفته بازار مسکن و اجاره بها سوء استفاده می‌کنند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با انتقاد از اینکه برخی صاحب‌خانه‌ها از آشفته بازار مسکن و اجاره بها سوء استفاده می‌کنند، تصریح کرد: اجاره مسکن به صورت مستقیم با معیشت اقشار ضعیف و متوسط در ارتباط بوده و به طور قطع با افزایش اجاره بها و قیمت مسکن آمار ازدواج کاهش و اختلافات خانوادگی افزایش می یابد.

وی ادامه داد: افزایش سرسام آور نرخ اجاره بها سلامت روان خانواده ها را تحت تاثیر قرار داده این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی به راحتی می تواند با اندکی نظارت وضعیت موجود را سامان بخشد؛ البته این موضوع را از طریق وزیر راه و شهرسازی پیگیری کردیم و منتظر حرکت جدی وزارت راه و شهرسازی هستیم و چنانچه شاهد اقدام موثری نباشیم تذکرهای لازم را خواهیم داد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet