هدر موبایل
1398/02/28 20:52:36
سرویس فرهنگی
حاجی بابایی:

دانشجو معلمان باید مانند سایر فرهنگیان از مزایای افزایش حقوق بهره مند شوند

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با طرح این سئوال که  با وجود مستندات قانونی چه کسی مانع افزایش حقوق دانشجو معلمان است، گفت: قانون‌های متعدد پشتیبان افزایش حقوق دانشجومعلمان است که مو، لای درز آنها نمی رود.
دانشجو معلمان باید مانند سایر فرهنگیان از مزایای افزایش حقوق بهره مند شوند رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با طرح این سئوال که  با وجود مستندات قانونی چه کسی مانع افزایش حقوق دانشجو معلمان است، گفت: قانون‌های متعدد پشتیبان افزایش حقوق دانشجومعلمان است که مو، لای درز آنها نمی رود. https://cdn.icana.ir/d/019/201904103612556537.jpg دانشجو,معلمان,باید,مانند,سایر,فرهنگیان,از,مزایای,افزایش,حقوق,بهره,مند,شوند Icana

 حمیدرضا حاجی بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص وضعیت دانشجو معلمان، عنوان کرد: جای بسی تعجب است که علیرغم وجود قانون مجلس شورای اسلامی و تجربه ۴۰ سال گذشته، معاونت پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش این است که دانشجو معلمان و متعهدین دبیری را که همه دارای حکم‌ آزمایشی هستند از مزایای افزایش حقوق محروم ‌میکند.

دانشجو معلمان باید از آغاز تحصیل خود به استخدام آزمایشی وزارت آموزش و پرورش در آمده و از حقوق و فوق العاده شغل مربوط به مدارک تحصیلی لازم جهت ورود به دوره تحصیلی مورد نظر برخوردار شوند

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه قوانین متعددی وجود دارد که دانشجو معلمان و متعهدین دبیری باید مانند سایر فرهنگیان از مزایای افزایش حقوق بهره‌مند شوند، افزود: بر اساس بند" ب "ماده ۶۳ قانون برنامه ششم، سازمان اداری و استخدامی کشور موظف است به منظور ارتقای کیفیت نظام تعلیم و تربیت با جذب معلم از طریق دانشگاه‌های فرهنگیان و شهید رجایی، در طول اجرای قانون برنامه با رعایت قوانین و ضوابط مربوطه و ظرفیت جذب دانشجو در دانشگاه‌های یادشده نسبت به جذب دانشجو معلم‌ها اقدام کند.

رئیس فراکسیون فرهنگیان گفت: همچنین قانون صراحت دارد که دانشجویان متعهد به خدمت موضوع این قانون باید از آغاز تحصیل خود به استخدام آزمایشی وزارت آموزش و پرورش در آمده و از حقوق و فوق العاده شغل مربوط به مدارک تحصیلی لازم جهت ورود به دوره تحصیلی مورد نظر برخوردار شوند.

وی بیان اضافه کرد: همچنین حقوق کارآموزی دانش آموزان دانشسراهای تربیت معلم نیز باید معادل حقوق و فوق العاده شغل مربوط به مدرک تحصیلی لازم جهت ورود به دوره تحصیلی مورد نظر پرداخت شود.

وی با اشاره به ماده ۷ قانون متعهدین خدمت، گفت: در این  ماده قانونی آمده است که متعهدین پس از استخدام رسمی حداکثر مدت ۲ سال از مدت تحصیل دانشجویان دوره کاردانی و حداکثر ۴ سال از مدت تحصیل دانشجویان دوره کارشناسی و دانش آموزان دانشسراهای تربیت معلم جزء سابقه خدمت رسمی آنان منظور و از نظر ترفیع (پایه، گروه، بازنشستگی) قابل محاسبه باشد.

حاجی بابایی ادامه داد: همچنین در تبصره ماده ۷ این قانون نیز آمده است حکم ماده فوق با پرداخت کسور بازنشستگی مربوط به پذیرفته شدگان قبل از سال ۵۴ مراکز تحصیلی مزبورکه تا تاریخ تصویب این قانون از خدمت وزارت آموزش و پرورش خارج نشده‌اند، تسری یافته و آثار مالی ناشی از آن از سال ۱۳۶۸ لازم الاجرا خواهد بود.

حقوق حداقلی دانشجو معلمان باید یک میلیون و 562 هزار تومان باشد

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در طول چهل سال پس از انقلاب، همواره دانشجو معلمان از حقوق متناسب با مدرک براساس قوانین موجود برخوردار بوده اند و  حداقل حقوق در سال ۱۳۹۸ یک میلیون و 562 هزار تومان است؛ بنابراین دانشجو معلمان علاوه بر اینکه دارای احکام آزمایشی هستند، مشمول قانون افزایش حقوق که شامل همه کارکنان کشوری ولشکری ،شاغل وبازنشسته رسمی، آزمایشی و پیمانی نیز می‌شوند.

وی تاکید کرد: علاوه بر سه مورد قانونی فوق، چهارمین پشتوانه قانونی در بند "ی" تبصره ۱۲ قانون بودجه ۹۸ آمده است که افزایش گروه‌های حقوق بگیر شامل دانشجو معلمان نیز می شود و در پایان بند "ی" مجددا تأکید می‌کند از ابتدای سال ۱۳۹۸ حقوق عناوین مشابه این بند شامل دانشجو معلمان نیز می شود.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی افزود: قانون تربیت معلم قانون خاص و قانون مدیریت خدمات کشوری قانون عام است و هیچ قانون عامی نمی تواند قانون خاص را ملغی کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet