هدر موبایل
1398/03/05 09:04:00
سرویس اقتصادی
پورابراهیمی:

دولت هیچ بهانه ای برای آزادسازی سهام عدالت دهک های کم درآمد ندارد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: یکی از تخلفات در بحث سهام عدالت،عدم واگذاری سهام به دهک های کم درآمد است، چراکه این دهک ها ۱۰۰ درصد تعهدات خود را ایفا کرده اند و دولت هیچ بهانه ای برای آزادسازی سهام این گروه ندارد.
دولت هیچ بهانه ای برای آزادسازی سهام عدالت دهک های کم درآمد ندارد رییس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: یکی از تخلفات در بحث سهام عدالت،عدم واگذاری سهام به دهک های کم درآمد است، چراکه این دهک ها 100 درصد تعهدات خود را ایفا کرده اند و دولت هیچ بهانه ای برای آزادسازی سهام این گروه ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902109356818416.jpg دولت,هیچ,بهانه,ای,برای,آزادسازی,سهام,عدالت,دهک,های,کم,درآمد,ندارد Icana

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  با اشاره به آخرین وضعیت سهام عدالت و پرداخت سود آن به دارندگان سهام، گفت: هدف از اجرای سهام عدالت و اختصاص آن به مردم این بود که دارایی به مردم منتقل شود و با انتقال مالکیت برخی شرکت ها که جزو سهام عدالت قرار می گیرند، ثروت خانوارهای ایرانی افزایش یابد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه آزادسازی سهام عدالت از اولویت های مجلس است، افزود: در کنار انتقال مالکیت برخی شرکت ها به مردم یک هدف بسیار مهم دیگری از ارائه سهام عدالت به مردم وجود داشت که آن موضوع کاهش سهم دولت در اداره امور اقتصادی کشور بود تا بر این اساس مردم به عرصه آمده و اقتصاد و مالکیت را برعهده بگیرند.

سهام عدالت

 

دولت در حال حاضر دیگر مالک شرکت های مرتبط با حوزه سهام عدالت نیست

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی تمام تصمیمات مربوط به حوزه سهام عدالت توسط دولت اخذ می شود نه مردم، ادامه داد: دولت در حال حاضر دیگر مالک شرکت های مرتبط با حوزه سهام عدالت نیست، لذا باید اجازه دهد که مردم خود برای سهامشان تصمیم گیری کنند.

اگر تصمیم و اراده دولت بر ساماندهی سهام عدالت است باید آزادسازی آن را انجام دهد و اگر هم که فقط شعار  داده و تنها در سخنرانی ها  از این سهام مردم نام می برد که می تواند به رویه کنونی خود درباره این سهام ادامه دهد

پورابراهیمی با بیان اینکه شالوده و شاه بیت تصمیمات در خصوص کاهش سهم دولت در اقتصاد، با موضوع سهام عدالت نقض شده است ، تاکید کرد: برای حل این موضوع قوه مقننه پیشنهاد داده است که آزادسازی کامل سهام عدالت انجام شود و مردم خود مالک سهام شده و در این باره تصمیم اخذ کنند و دولت دیگر در این باره تصمیم گیری نکند.

اگر تصمیم و اراده دولت بر ساماندهی سهام عدالت است باید آزادسازی آن را انجام دهد

وی افزود: اگر تصمیم و اراده دولت بر ساماندهی سهام عدالت است باید آزادسازی آن را انجام دهد و اگر هم که فقط شعار  داده و تنها در سخنرانی ها از این سهام مردم نام می برد که می تواند به رویه کنونی خود درباره این سهام ادامه دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر مردمی کردن اقتصاد، ادامه داد: اگر دولت می خواهد فرمایشات رهبری درباره اقتصاد مردمی را اجرا کند در اولین گام و اقدام تصمیم گیری درباره آنچه که به مردم تعلق دارد را به خود آنها بسپارد  که یکی از این موضوعات که در واقع مردمی کردن اقتصاد بوده بحث آزادسازی سهام عدالت است.

قوه مقننه مجدانه پیگیر موضوع آزادسازی کامل سهام عدالت و واگذاری آن به مردم است

وی با بیان اینکه دولت فقط شعار می دهد اما در عمل اقدامی برای آزادسازی سهام عدالت انجام نمی دهد، تصریح کرد: یکی از تخلفات در بحث سهام عدالت عدم واگذاری سهام به دهک های کم درآمد است، چراکه این دهک ها 100 درصد تعهدات خود را ایفا کرده اند و  دولت هیچ بهانه ای برای آزادسازی سهام این گروه ندارد.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قوه مقننه مجدانه پیگیر موضوع آزادسازی کامل سهام عدالت و واگذاری آن به مردم است تا مردم بتوانند پس از سال ها درباره آن تصمیم گیری و آزادانه آن را خرید و فروش کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet