هدر موبایل
1398/02/29 08:37:00
سرویس فرهنگی
میرزاده مطرح کرد:

بیان دغدغه ها و مطالبات فرهنگیان از طریق سازمان صنفی معلمان

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با تمجید از طرح تشکیل سازمان نظام صنفی معلمان گفت: دغدغه ها و مطالبات فرهنگیان از طریق سازمان نظام صنفی معلمان دنبال شود.
بیان دغدغه ها و مطالبات فرهنگیان از طریق سازمان صنفی معلمان سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با تمجید از طرح تشکیل سازمان نظام صنفی معلمان گفت: دغدغه ها و مطالبات فرهنگیان از طریق سازمان نظام صنفی معلمان دنبال شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903107052644753.jpg بیان,دغدغه,ها,و,مطالبات,فرهنگیان,از,طریق,سازمان,صنفی,معلمان Icana

سیدحمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به طرح تشکیل سازمان نظام صنفی معلمان و فرهنگیان گفت: این طرح، جزو آرزوهای چندین ساله معلمان است و با توجه به اینکه قشرهای مختلف جامعه از قبیل پزشکان، مهندسان، کارگران و کشاورزان دارای نظام صنفی هستند و مطالبات خود را از طریق این صنف های خود دنبال می کنند؛ بنابراین فرهنگیان نیز به دنبال صنفی هستند که از این طریق، مطالبات خود را پیگیری کنند.

نماینده مردم گرمی در مجلس ادامه داد: ایجاد سازمان صنفی معلمان و فرهنگیان توسط یکی از همکاران به کمیسیون آموزش مجلس ارائه شد که خوشبختانه مورد توجه و استقبال اکثریت قاطع اعضای این کمیسیون قرار گرفت که مقرر شد در کمیته ای به ریاست آقای داود محمدی نماینده مردم تهران در مجلس، این بحث مورد ارزیابی و پیگیری قرار گیرد.

جلسه با تشکلات مختلف آموزش و پرورش برای طرح تشکیل سازمان نظام صنفی معلمان

وی افزود: در کمیته بررسی تشکیل سازمان نظام صنفی معلمان و فرهنگیان قرار بر این شد که جلسات و نشست هایی با تشکل های مختلف در آموزش و پرورش برگزار شده و نقطه نظرات آنها در این مورد شنیده شود و همچنین با مسئولان آموزش و پرورش، وزارت اطلاعات، وزارت کشور و مرکز پژوهش های مجلس نشست هایی برگزار شده و با شنیدن نظرات و پیشنهادات آنها، در نهایت جمع بندی ها صورت گیرد و به صورت طرح، در کمیسیون آموزش مورد بررسی قرار گیرد.

این نماینده مجلس در دوره دهم بیان کرد: اگر طرح پیشنهادی در مورد تشکیل سازمان نظام صنفی معلمان و فرهنگیان در صحن کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به تصویب برسد به عنوان طرح پیشنهادی این کمیسیون، در صحن علنی مطرح خواهد شد؛ اما در حال حاضر در مرحله برگزاری نشست ها با تشکل های مختلف در آموزش و پرورش و مسئولان اجرایی قرار داریم.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تشکیل سازمان نظام صنفی معلمان و فرهنگیان به طور قطع می تواند باعث انتقال دغدغه ها و مطالبات فرهنگیان به مسئولان اجرایی و آموزشی کشور باشد که امید می رود در سریع ترین زمان ممکن، بررسی های لازم صورت گرفته و وضعیت آن تعیین تکلیف شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet