هدر موبایل
1388/07/14 18:09:00
سرویس کمیسیون ها
حیدری خبر داد:

نشست اعضای کمیسیون آموزش با معاونت راهبردی رییس جمهوری

**نورالله حیدری از نشست مشترک کمیسیون آموزش و تحقیقات با معاون برنامه و بودجه وزارت علوم و معاون راهبردی رییس جمهور خبرداد.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه جلسه کمیسیون با حضور معاون برنامه و بودجه وزارت علوم و عزیزی معاون راهبردی رییس جمهور تشکیل شده بود، گفت: در این جلسه عملکرد اعتبارات وزارت علوم در بخش تحقیقات و دانشگاه‌ها در سال گذشته و چند ماه سال جاری مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: گزارش این عملکرد نشان دهنده این بود که شاخص‌ها تا حدودی رعایت شده اما نیاز است با همکاری معاونت راهبردی رییس جمهور وضعیت در امر جذب اعتبارات پژوهش و تحقیقات و فعالیت‌های دانشگاهی بهبود پیدا کند.

حیدری تصریح کرد: نظر عزیزی معاون راهبردی رییس جمهور این بود که کمیسیون تخصصی آموزش و تحقیقات اعتبارات مناسب‌تری را حول برنامه چشم‌انداز و برنامه توسعه پنجم در بودجه سنواتی در حوزه آموزش عالی را به درستی در نظر بگیرند.

وی گفت: ما معتقدیم که عملکرد معاونت راهبردی در سنوات گذشته در بحث اعتبارات آموزشی و تحقیقاتی متناسب با اهداف برنامه و افق چشم‌انداز پیش نرفت لذا بنا شد محور کار مشترک کمیسیون و معاونت راهبردی تخصیص بودجه براساس محورهای برنامه باشد تا شاخصی برای ارزیابی هم معاونت و هم فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی وجود داشته باشد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات اظهار داشت: همچنین در این جلسه وظایف عام این معاونت نیز مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: به عزیزی گفتم، کسی باید اختلاف نام گذاری این که مثلاً رییس جمهور این معاونت را معاونت برنامه‌ریزی و راهبردی می‌نامد در حالی که مجلس این عنوان را قبول ندارد را رفع کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet