هدر موبایل
1398/02/29 13:20:39
سرویس صحن
قوامی در تذکر شفاهی:

دولت پروژه راه آهن جوینه – اسفراین به بجنورد را تکمیل کند

نماینده مردم اسفراین در مجلس از دولت خواست پروژه راه آهن جوینه – اسفراین به بجنورد را تکمیل کند.
دولت پروژه راه آهن جوینه – اسفراین به بجنورد را تکمیل کند نماینده مردم اسفراین در مجلس از دولت خواست پروژه راه آهن جوینه – اسفراین به بجنورد را تکمیل کند. https://cdn.icana.ir/d/019/201808109312418398.jpg دولت,پروژه,راه,آهن,جوینه,–,اسفراین,به,بجنورد,را,تکمیل,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، هادی قوامی در نشست علنی امروز (یکشنبه 29 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رئیس جمهور گفت: در سفری که در خرداد ماه سال94 به استان خراسان شمالی صورت گرفت بنا شد 300 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی به راه آهن جوینه – اسفراین به بجنورد پرداخت شود تا بتواند مرکز استان را به شبکه ریلی وصل کند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: علیرغم اینکه هم اکنون تقریباً نزدیک به 4 سال از این سفر می‌گذرد اما متأسفانه صندوق توسعه ملی و دستگاه‌های ذیربط اقدام موثری در این زمینه انجام نداده اند لذا از آقای رئیس جمهور تقاضا می‌شود دستور دهد تا اعتبارات لازم عملیاتی شود.

وی در تذکری به وزیر راه و شهرسازی گفت: راه آهن جوینه به اسفراین که 10 کیلومتر از آن باقی مانده است، لازم است که در سال جاری بهره‌برداری شود و همچنین نزدیک به 70 درصد از 30 کیلومتر راه میامی به جاجرم عملیاتی شده است و پیمانکار کار را رها کرده و سرمایه کشور در حال از بین رفتن است لذا تقاضا می‌شود این قطعه را تعیین تکلیف کند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل حوادث جاده‌‌ای که در محور بجنورد – اسفراین وجود دارد، تقاضا می‌شود وزارت راه و شهرسازی پیمانکاری را انتخاب کرده و اعتباری که به میزان 14 میلیارد برای آن قرار داده شده است را عملیاتی کرده تا میزان حوادث کاهش یابد. همچنین در خصوص عملیاتی کردن طرح‌های زیرگذر این شهرستان تسریع صورت گیرد.

قوامی در تذکری به وزیر نیرو گفت: روستاهای شهرستان اسفراین با مشکل آب مواجه هستند لذا تقاضا می‌شود از محل صندوق توسعه ملی اعتباری برای آن پرداخت شده و مشکل آب روستاهای شهرستان اسفراین مرتفع شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet