روز مجلس
1398/02/30 10:11:27
سرویس اجتماعی
همتی:

طب سنتی باید پایه علمی داشته باشد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان  مجلس گفت: آنچه که برونداد دانشکده‌های طب سنتی بوده، خیلی نمود عینی ندارد و نتوانستند طب سنتی را به خوبی در قالب علمی درآورند به همین دلیل تلاش‌هایی در این زمینه دیده نمی‌شود.
طب سنتی باید پایه علمی داشته باشد عضو کمیسیون بهداشت و درمان  مجلس گفت: آنچه که برونداد دانشکده‌های طب سنتی بوده، خیلی نمود عینی ندارد و نتوانستند طب سنتی را به خوبی در قالب علمی درآورند به همین دلیل تلاش‌هایی در این زمینه دیده نمی‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201903108401280260.jpg طب,سنتی,باید,پایه,علمی,داشته,باشد Icana

احمد همتی در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه دانشکده‌های طب سنتی حرکت کُندی دارند، گفت: آنچه که برونداد دانشکده‌های طب سنتی بوده، خیلی نمود عینی ندارد و نتوانستند طب سنتی را به خوبی در قالب علمی درآورند.

باید اثر و عملکرد داروهای گیاهی را در غالب یک پروژه علمی استخراج کنند تا اشتباهات کمتری پیش آید

باید برای طب سنتی مستندات علمی بیاورند

نماینده مردم سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه طب سنتی باید پایه علمی داشته باشد افزود: باید اینها را در قالب علم، توجیهات و استدلالات علمی بیاورند و مستندات علمی برای آنها پیدا کنند اما در این زمینه خیلی تلاش‌هایی را نمی‌بینیم و آنچنان پیشرفت و توسعه ای در این زمینه وجود ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مورد این که برخی پزشکان طب سنتی به جای پیشرو بودن به اسم طب سنتی داروهای گیاهی را به اشتباه رواج می‌دهند، تصریح کرد: بخشی از طب سنتی شامل سازه‌های گیاهی نیز است اما هر دارویی که استفاده می‌شود چه گیاهی و چه شیمیایی، طبق علوم جدید ساختمان شیمیایی و محل اثر آن دارو مشخص است، اگر بخواهیم فقط به صورت تجربی صرفا از این داروها استفاده کنیم، تا یک مرحله‌ای قابل قبول است اما باید اثر و عملکرد این داروها را در قالب یک پروژه علمی اثبات کنیم تا اتفاقات اشتباه کمتر پیش بیاید.

در مرحله استدلالات علمی و عملکرد داروهای گیاهی کمتر کار شده است

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: البته در این زمینه کمتر کار شده و به همین دلیل خیلی توسعه و پیشرفتی در این زمینه ندیدیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet