هدر موبایل
1398/02/30 10:14:13
سرویس فرهنگی
قمی:

ایران در حوزه پژوهش بالاتر از بسیاری کشورهای منطقه است

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: باید در زمینه پژوهش در مدارس کار بیشتری صورت گیرد البته در سال‌های اخیر وضعیت پژوهش کمی بهتر شده اما باز هم جای کار بسیار است.
ایران در حوزه پژوهش بالاتر از بسیاری کشورهای منطقه است عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: باید در زمینه پژوهش در مدارس کار بیشتری صورت گیرد البته در سال‌های اخیر وضعیت پژوهش کمی بهتر شده اما باز هم جای کار بسیار است. https://cdn.icana.ir/d/019/201605103700820704.jpg ایران,در,حوزه,پژوهش,بالاتر,از,بسیاری,کشورهای,منطقه,است Icana

محمد قمی در گفت‌وگو با خبرنگارخبرگزاری خانه ملت با اشاره به انتقاد برخی مسولان مبنی بر پایین بودن ساعات آموزشی در مدارس گفت: ‌دانش‌آموزان ایرانی ثابت کردند که استعداد و انگیزه لازم را برای پژوهش و تحقیقات دارند به طوری که در تمام صحنه‌هایی که لازم بوده مثل جبهه جنگ، بسیج، علم‌آموزی و ورزش امتحان خود را پس دادند.

دانش‌آموزان ایرانی از نبوغ بالایی برخوردار هستند و در حوزه پژوهش در منطقه بالاتر هستند

در سال‌های اخیر وضعیت پژوهش کمی بهتر شده

نماینده مردم پاکدشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده معتقد هستم که باید در ارتباط با پژوهش در مدارس کار بیشتری انجام داد و دانش آموزان زمان بیشتری را صرف پژوهش کنند البته در سال‌های اخیر وضعیت پژوهش کمی بهتر شده اما باز هم جای کار وجود دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: پژوهش‌های بیشتری باید در مدارس صورت بگیرد و هم مسئولان و هم دانش‌آموزان نسبت به آن بیشتر اهتمام داشته باشند به همین دلیل اینکه گفته شده ساعات آموزشی و فعالیت پژوهشی در مدارس کم است، حرف درستی است.

مسئولان به پژوهش بهای بیشتری دهند

قمی با بیان اینکه بیشترین نتیجه را می‌توان از پژوهش گرفت و این امر بسیار مهم است، تصریح کرد: باید آموزش و پرورش، دانش آموزان و هم اولیا را نسبت به این موضوع حساس کنیم که اهمیت پژوهش چه اندازه مهم و اثرگذار است تا به آن بهای بیشتری داده شود.

دانش‌آموزان ایرانی از نبوغ بالایی برخوردار هستند

وی در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه از کشورهای دیگر عقب هستیم افزود: به دلیل اینکه دانش‌آموزان ایرانی ورزیده، خبره و از هوش بالایی برخوردار هستند، شاید از دیگر کشورها عقب نباشیم اما به این معنی نیست که برای دانش آموزان به اندازه کافی کار و وقت گذاشته می‌شود بلکه به این دلیل است که دانش آموزان ایرانی نبوغ و انگیزه خاصی دارند.

در حوزه پژوهش از بسیاری از کشورهای منطقه بالاتر هستیم

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: ممکن است که از کشورهای پیشرفته فاصله داشته باشیم اما در سطح منطقه از کشورهای همسایه جلو هستیم البته شاید کمی از ژاپن عقب‌تر باشیم اما از بسیاری از کشورهای منطقه در حوزه‌های علمی و پژوهشی بالاتر هستیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet